Duben 2009

Evanescence-Orestes ( A Perfect Circle cover) MÁTE JI NĚKDO???

21. dubna 2009 v 19:10 | Misha |  Evanescence videa
no trošku vykecávání kvalita blbá ale dobrí :-) Jde tam něco slyšet :-D

Nigthwish-historie

21. dubna 2009 v 18:57 | Misha |  Nightwish
Myšlenka Nightwish byla zrozena jedné červencové noci 1996, kdy Tuomas seděl se svými přáteli kolem táborového ohně. První tři akustické, náladové písně, byly nahrány mezi říjnem a prosincem 1996. V tu dobu měla skupina tři členy: Tuomase, Tarju a Emppuho.

Nightwish chtěli vědět, jak by jejich hudba zněla s bicími, a tak se ke kapele připojil Jukka. Emppu také vyměnil akustickou kytaru za elektrickou. Po pár týdnech cvičení šli v dubnu 1997 do studia a nahráli sedm písní, které můžete najít na limitované edici alba Angels Fall First.

V květnu 1997 podepsali Nightwish se Spinefarm nahrávací smlouvu na dvě alba. V srpnu nahráli čtyři nové písně. Před vydáním Angels Fall First byl vydán singl The Carpenter, terý se dostal na osmou příčku prodejnosti singlů ve Finsku.

Album Angels Fall First bylo vydáno na začátku října a umístilo se na 31. místě žebříčku alb ve Finsku. Svůj první koncert odehráli Nightwish v Kitee 31. prosince 1997. Tuto zimu však odehráli pouze sedm koncertů, protože Jukka a Emppu byli na vojně a Tarja musela studovat. Nightwish a Spinefarm prodloužili kontrakt na tři alba místo dvou.

V dubnu 1998 začalo natáčení prvního videa The Carpenter. Bylo hotovo na začátku května a hrálo v Jyrki. V létě se k Nightwish přidal basák Sami Vänskä. Celé léto pilně zkoušeli nové písně. Do studia šli na začátku srpna. Nahrávky byly hotovy na konci října. 13. listopadu koncertovali Nightwish v Kitee, kde bylo také nahráno video pro píseň Sacrament of Wilderness. Single této písně byl vydán 26. Srpna, nové album Oceanborn vydali 7. prosince.

Všichni byli překvapení obrovským úspěchem Oceanbornu. Dostal se až na pátou příčku prodejnosti a Sacrament of Wilderness byl dokonce několik týdnů první mezi singly. V zimě 1999 odehráli Nightwish za tři měsíce množství koncertů po celé zemi. Na jaře došlo k vydání alba Oceanborn i mimo Finsko. V květnu začali Nightwish znovu koncertovat a dva a půl měsíce hráli na všech velkých rockových festivalech v zemi. Ve stejnou dobu nahráli single Sleeping Sun. V srpnu byl singl vydán v Německu a obsahoval také písně Walking in the Air, Swanheart a Angels Fall First - prodalo se ho tam 15 000 kopií za pouhý jeden měsíc. V srpnu už bylo skupině jasné, že Oceanborn a Sacrament of Wilderness mají cenu zlata. V tu dobu byla potvrzena evropská koncertní šnůra 26 koncertů, které se spolu s Nightwish zůčastnila i německá skupina Rage.

Na začátku roku 2000 začali Nightwish nahrávat své třetí album. Vítaným přerušením nudné práce ve studiu byla finská kvalifikace hudební soutěže Eurovize, jíž se zúčastnili s písní Sleeping Sun. Nightwish vyhráli první kolo kvalifikace, ale i přes své zdrcující vítězství v televizním hlasování skončili na druhém místě.

Nové album Wishmaster bylo vydáno v květnu a Nightwish se okamžitě vydali na turné, které začalo v Kitee, rodišti skupiny. Tam také obdrželi tři zlaté desky za Oceanborn a singly Sacrament of Wilderness, Walking in the Air a Sleeping Sun. Wishmaster vyletěl na první místo finského žebříčku a udžel si ho tři týdny. Právě tato doba stačila na to, aby obdržel zlatou desku. Wishmaster byl chválen jak fanoušky tak i médii a v červnovém číslo německého magazínu Rock Hard byl označen za album měsíce, přestože byla v té době vydána i dlouho očekávaná alba Bon Joviho a Iron Maiden.

Wishmaster se také prosadil v německém a francouzském žebříčku kde získal 21. a 61. pozici. "Wishmaster World Tour", která začal v Kitee pokračovala nejdříve na velkých finských festivalech a v červenci 2000 zamířila do Jižní Ameriky. Třítýdenní turné v Brazíli, Chile, Argentině, Panamě a Mexiku bylo zatím největší zkušeností Nightwish vůbec. Toto turné bylo následováno uspěšnými vystoupeními na Wacken Open Air, Biebop Metal Festu a prvním evropským turné se Sinergy a Eternal Tears Of Sorrow. V listopadu hráli Nightwish také dvakrát v Montrealu.

Jejich dalším projektem bylo vytvoření živého koncertního záznamu na DVD a VHS spolu s limitovanou edicí živého alba (pouze pro Finsko) Koncert byl odehrán v Tampere 29. prosince 2000. Materiál by vydán byl v dubnu 2001 ve Finsku, celosvětově pak v létě 2001. Na konci záznamu jsou skupině předány platinové desky za Wishmaster a zlaté desky za singl Deep Silent Complete!

Nightwish taky prodloužili nahrávací kontrakt se Spinefarm Records o jedno album, které bylo naplánováno na léto 2002.

Video k písni Over the Hills and Far Away, které ve Finsku rychle získalo platinu jako mini-CD, bylo natočeno v srpnu 2001 ve Finsku. Finské turné skončilo téhož roku v Nivale a Nightwish měli blízko k rozchodu. Tuomas vyrazil do Laponska trampovat a urovnat si myšlenky. Aby mohla skupina dále pokračovat, muselo dojít ke změnám. Jak sám řekl, chtěl Tuomas Nightwish rozpustit kvůli dlouhotrvajícím neshodám ve skupině.

K tomu naštěstí nedošlo, ale ve skutečnosti se přece jenom něco stalo. Sami Vänskä, který byl ve skupině od dob Oceanbornu, musel odejít. Marco Hietala, známý z Tarotu a Sinergy, slíbil, že vstoupí do skupiny jako náhrada pro další album a turné. Jejich novou bookovací agenturou se stalo King Foo Entertainment a jejich dlouholetý přítel a spolupracovník Ewo Rytkönen se stal jejich manažerem. Aby oslavili "nový začátek", byl na jejich domovské stránce, 24. listopadu otevřen nový obchod pro fanoušky. Nahrávání dalšího alba Century Child začalo v lednu 2002.

Začátek roku 2002 přinesl skupině ve srovnání s předchozími obtížnými časy dobré zprávy. Jako skupina i jako jednotlivci se umístili na předních místech čtenářských hlasování v mnoha domácích i zahraničních magazínech. Fanoušci je po změnách neopustili, ba právě naopak. Ever Dream, první singl nadcházejícího alba, získal ve Finsku zlatou desku už po dvou dnech. V té době také Nightwish oznámili, že si dají pauzu hned, jak skončí "Century Child World Tour 2002", Tarja během této pauzy dokončí svá studia v Německu. Po tomto oznámení se mezi fanoušky objevilo mnoho spekulací. Sami odešel minulý podzim, teď rok dlouhá přestávka...

Century Child vyšlo v květnu 2002 a vytvořilo rekord v prodeji, získalo zlato ve Finsku už po dvou hodinách! Po dvou týdnech získalo platinu (30 000 kopií) a rychle se prodávalo dál. V té době už Nightwish byli na prvních místech v tabulkách singlů i alb, vůbec poprvé v historii. I další země odpovídaly: v Německu byli na pátém místě, v Rakousku patnáctí, to byly zatím vůbec nejvyšší pozice skupiny v zahraničí. V červenci absoulvovali Nightwish úspěšné turné v Jižní Americe, téměř všechny koncerty byly vyprodané. V Brazílii bylo první vydání Century Child rozprodáno během jediného dne a ani úspěšné evropské turné toho roku nezůstalo bookovacími agenturami nepovšimnuto. Mnoho evropských koncertů bylo vysílano živě přes internet, je třeba říci, že spojení byly často přetížené. Téměř 10 000 fanoušků najednou se snažilo koncerty sledovat. Prodáním udivujících 59 000 kopií ve Finsku se stalo Century Child druhým nejprodávanějším albem roku 2002 v zemi. Přestávka začala na konci roku 2002, ale chlapci si během ní moc odpočinku neužili. Jukka hrál se Sethian a Bitch Driven, Tuomas se Sethian, For My Pain..., Timo Rautiainen a Trio Niskalaukaus, Emppu hrál s Altar a Marco s Tarotem. Celkem vzato, přestávka neměla být rok dlouhá, zpátky na cestu...

Začátek roku znamenal ještě lepší výsledky v čtenářských hlasováních. Bylo zamluveno studio pro nahrávání dalšího alba, jehož vydání bylo plánováno na příští rok. Jukkovi a jeho přítelkyni Satu se 11. března 2003 narodila dcera Luna. Nightwish obdželi za Century Child svou první dvouplatinovou cenu, prodalo se 60 000 kopií. Kapela koncertovala v roce 2003 většinou v zahraničí, jediný koncert ve Finsku se uskutečnil v RMJ 20. června 2003. Švédsko navštívili poprvé během vyprodaného "Gates of Metal" festivalu v Hultsfredu. V roce 2003 byl natočen DVD dokument End of Innocence, jehož datum vydání bylo neustále odkládáno kvůli obrovskému množství materiálu. V květnu 2003 oznámila Tarja Turunen, že se před několika měsíci tajně vdala a že se stěhuje zpět do Finska.

DVD End of Innocence bylo konečně vydáno 6. října 2003 a v tomto momentě začalo nahrávání dalšího alba. Jejich páté album "Once" mělo být nejdůležitějším albem v historii Nightwish. Mezitím si finská prezidentka Tarja Halonen také všimla úspěchu Nightwish a pozvala Tarju Turunen a jejího manžela Marcela Cabuliho každoroční oslavu dne nezávislosti konanou v prezidentské rezidenci. Tarjiny šaty byly zvoleny nejkrásnějšími šaty večera.
Před Vánoci 2003 Nightwish vydražili jevištní pozadí z "Century Child World Tour" a všechny peníze věnovali na charitu. Těchto 1750 eur získal [Parikanniemi`s] domov dětí v Ristiině v prosinci 2003. Peníze byly předány Tarjou Turunen, hrdým majitelem jevištního pozadí se stal Michael "Big Tini" Leipold z Německa.

Rok 2004 byl dychtivě očekáván jak fanoušky tak kapelou. Vyčerpávající studiové session si vzaly své fyzické i mentální oběti. Skutečné nahrávání proběhly ve Phoenix studios v Londýně, ve stejném studiu a se stejným orchestrem (The Academy of St.Martins in the Field), s jaké použil Howard Shore při skládání hudby pro trilogii Pán prstenů. Orchestrální a sborové aranže byly složeny Pipem Williamsem, který dělal producenta například Status Quo a Uriah Heep. Hodně času, velká očekávání!

Nemo byl prvním vydaným singlem nadcházejícího alba a bylo k němu vytvořeny také velkorozpočtové video. Režisérem byl Antti Jokinen, který předtím pracoval například pro Shania Twain a Eminema. S novým albem došlo k několika změnám v nahrávacím kontraktu a nový materiál vydal Nuclear Blast. Staré dobré Spinefarm Records ale stále řídí distribuci ve Finsku. Nuclear Blast utratil propagací Once hlavně v Německu značné množství peněz. Obrázky Nightwish a Once zaplavily všechny televizní kanály, metra, autobusy a ulice, a tento nátlak nebude jen tak zapomenut. Každý Němec Nightwish od teď zná.

Once ve Finsku získalo, stejně jako singl Nemo, zlato hned v den vydání. Nightwish se v květnu 2004 s albem Once vydali na světové turné, které trvalo do konce října roku 2005. Toto turné bylo zatím nejvetší v celé historii Nightwish. Šlo o přibližně 130 koncertů po celém světě, včetně pro skupinu nových zemí jako Japonsko, Austrálii, Kolumbii, Ekvádor, Polsko, Slovinsko, Portugalsko, Dánsko a Řecko. Toto turné bylo největší v historii kapely. Měsíc od měsíce hráli Nightwish na větších a větších pódiích a všechny zprávy hovořily o velkém úspěchu. Na podzim roku 2004 vyšel druhý singl, Wish I Had An Angel. Video k této písni natáčel Uwe Boll, režisér filmů "Alone In The Dark", ve kterém také tato píseň zazněla. Tento druhý singl také zaznamenal obrovský úspěch a výrazně pomohl i prodeji alba Once. V srpnu se Nightwish konečně dostali do USA! Turné bylo velmi úspěšné a skupina si naplánovala vrátit se v roce 2005 s ještě větším. Po koncertních šňůrách v Evropě a Jižní Americe na podzim roku 2004 a několika samostatných koncertech v prosinci si kapela dala v lednu 2005 volno.

V únoru 2005 Nightwish získali pět ocenění Emma-Gala (finské ceny Grammy). Mezi jinými vyhráli v kategoriích "Skupina roku" a "Nejlépe prodávané album roku". Tuomas a Marco si do Helsinek na předávání odskočili z evropského turné. Posledním koncertem na turné v Evropě byl i dosud největším koncertem skupiny - ve Stuttgartu se na Nightwish přišlo podívat 10 001 lidí!
V březnu Nightwish poprvé hráli v Japonsku a Austrálii; v dubnu a květnu si dali přestávku, protože měla Tarja jiné zájmy, ale na konci května se skupina na turné vrátila koncerty v Polsku s Iron Maiden a v Norsku s Mötley Crüe.

V červenci vyšel třetí singl, nová verze Sleeping Sun; nahrávací společnost se ho totiž rozhodla využít k propagaci chystané kolekce Highest Hopes. Novou verzi klipu k "Sleeping Sun" režíroval Joern Heitmann a natáčela se v srpnu 2005 v Praze. Na podzim roku 2005 Nightwish odehráli několik koncertů, mezi jinými i v legendární Hammersmith Apollo Venue, přičemž tato hala byla plně vyprodaná. Po kratším festivalovém turné po Jižní Americe (v říjnu), se světové turné Once chýlilo ke konci. Jeho závěrečný koncert se konal 21. října 2005 v Hartwall Aréně v Helsinkách pro 11 500 lidí. Toto vystoupení se také nahrávalo a později vydalo jako živé DVD s názvem End of an Era.

Po tomto posledním koncertě Tuomas, Emppu, Marco a Jukka vyhodili ze skupiny Tarju Turunen a jejího manažera Marcela Cabuliho. Důvodem bylo, že se jejich celkový postoj a činy během turné Once obrátily proti téměř všemu, co Nightwish představují. Jak se dá snadno představit, po zprávě o tomto profesionálním rozchodu následoval neuvěřitelný rozruch. Když se tento směšný povyk konečně začal koncem roku 2005 uklidňovat, Nightwish mohli hledět do budoucnosti a očekávat objevení nové zpěvačky.

Koncem roku 2005 se po celém světě prodalo přibližně 1 000 000 kopií, ve Finsku prodejnost stoupla na třikrát platinovou, v Německu platinovou, ve Švédsku, Norsku, Švýcarsku a Rakousku získalo zlato. Kolekce "Highest Hopes" se koncem roku 2005 ve Finsku prodala jako dvakrát platinová a v Norsku jako zlatá.

Když utichl mediální humbuk začalo hledání nové zpěvačky. Přišly tisíce nahrávek, ale vybrali si Anette Olzon - švédskou zpěvačku z rockové kapely Alyson Avenue - a v květnu 2007 představili první písničku z Dark Passion Play Eva. Pak následoval Amaranth a 28. září 2007 oficiálně vyšlo CD Dark Passion Play. Ještě 28. září odehráli Nightwish koncert v estonském Tallinu.
zdrojEvanescence-Forever You

21. dubna 2009 v 18:42 | Misha |  Evanescence videa
Tak mě moji milí stále překvapují ... Starší song, ale já ho dnes nějak objevila


Slipknot-o kapele

21. dubna 2009 v 18:11 | Misha

Slipknot založili dva přátelé Shawn Crahan a Anders Colsefini už v roce 1993. Pak se ale nějak rozpadli, ale v r. 1995 se naštěstí zase dali dohromady. Shawn zavolal Petrovi Grayovi do LA a ten se k nim připojil a zároveň s Paulem do skupiny vstoupil jeho nejlepší kamarád Nathan Jonas Jordison (známý spíše jako Joey Jordison) Brzo se začali scházet další členové. Donnie Steele z Body Pit a Josh Brainard z Modifious (místní skupiny). Skupina začala zanedlouho vystupovat po celém městě (a hlavně v Hairy Mary's, klubu, který v té době Shawn vlastnil.) a na vlastní náklady vydali CD s názvem Mate, Feed, Kill, Repeat, produkované Seanem McMahonem. Bylo ho přesně 1000 kopií a za chvilku bylo pryč. Donnie Steel opustil skupinu a byl nahrazen Craigem Jonesem. Ten později nechal kytaru kytarou a začal s klávesami a samplery (říká, že v té době byl jediný ve skupině, kdo měl s něčím takovým zkušenosti tak do toho šel) - do songů sampluje hlavně hlášky z filmů. Místo kytaristy zaplnil Mick Thompson z kapely Body Pit.

Skupina byla skoro připravena vstoupit k nějaké nahrávací společnosti, ale než to udělala, uskutečnilo se několik změn. Shawn získal Coreyho z místní kapely Stone Sour. Pár dní potom Corey vstoupil do Slipknot a měl zpívat vokály s Andresem. Ten ale věděl, že bude odsunut na perkuse a backing vokály a tak odešel ze skupiny a založil si vlastni - Painface.

Později se věci začaly obracet k lepšímu. Podivné kostýmy (Corey například vystupoval v outfitu kněze a Shawn v podivném hábitu s rudými stříkanci) byly nahrazeny kombinézami v odlišných barvách s čárovým kódem a s osobními čísly. Corey se upnul na jeden cíl :"Nakazit každého, kdo potřebuje nakazit!"

Po Coreym vstoupili další členové : Sid Wilson jako DJ a Greg Welts (Cuddles) na perkuse. Ten ale nevydržel moc dlouho a byl nahrazen Brandonem, který také spolupracoval na Shawnově starším projektu 'One Cup Fat'. Ten také záhy odešel a byl nahrazen Crisem Fehnem, který je třetím drummerem dosud.

Rok 1997, producent Ross Robinson (První cedlo Korn, Sepultura - Roots, dokonce blízce spolupracuje s českými Sunshine) hledal nějakou kapelu pro svou novou značku I AM Records skrz Roadrunner Records. I Když Slipknot dostali nabídku i od dalších společností (Epic, Mercury, 505), vstoupili k Roadrunner a začali nahrávat svou druhou desku Slipknot na Indigo Ranch v Kalifornii. Když bylo album skoro nahrané, (před písní Purity) Josh bez zřejmého důvodu opustil skupinu. Album vyšlo 9. 6. 1999. Slipknot se vydali na šňůru s Ozzfestem a na turné k nové desce - skoro po celém světě. Deska i turné (jako všechny ostatní) měly velký úspěch.

Skupina se také kromě své brutal hudby a image proslavila svými live-shows, které jsou popisovány jako : "unbridled agression and releases of tension". Jsou plné energie a jako nej... bych hodnotil okamžik. když rampa se stále bubnujícím Joeym Jordisonem vyjede nějakých 5 metrů a otočí se o 90° takže se Joey dívá do země ... to je prostě BOMBA ! Slipknot někdy používají hodně neobvyklé rekvizity - zvířata (Shawn jednou na pódium přitáhl zmrzlé kravské hlavy a pak se tam jimi s Coreym mlátili). Nebo jednou Shawn donesl na pódium svůj 'fetiš' - V zavařovací sklínce měl několik týdnů mrtvou vránu, na show tu sklínku pak otevřel a pozvracel se z toho on i fans, kteří byli blízko k pódiu.) Jistá statistika taky říká, že během jednoho turné si Slipknot zlomili celkem 45 žeber a na jejich zranění padlo 240 stehů. (Joey pyšně říká: "Shawn měl už 3x rozmlácenou hlavu! Je v nemocnici v jednom kuse! Dokonce musel jít na plastickou chirurgii! A Sid, tomu taky furt něco je! Včera dostal do ruky 24 stehů!") Dělají taky problémy - například jednou Sid skočil z 10 m balkonu a dopadl na 19-ti letou fanynku, kterému způsobil těžký otřes mozku. Novější je taky záležitost s Erfurtem - člověk, který to měl na svědomí byl velkým fanouškem právě Slipknot .. a ostatně, v jedné z jejich songů (nevydaný) se zpívá doslova :"Pokud tě sere učitel, zastřel ho." Slipknot jsou prostě kapela, kterou... "Teenagers love and their parents hate"

Deska měla ohromný úspěch, velmi brzy se stala zlatou a po dvou měsících poté dokonce platinovou ! (pro producenta Rosse Robinsona dokonce první).

Zanedlouho poté Slipknot absolvovali úspěšné turné po Americe se skupinami Coal Chamber, Amen a Machine Head. Pak následovalo turné s SOAD a další turné po Evropě.. a pak zase.. troufám si říct, že Slipknot hráli fakt všude.

Až trochu utichlo to šílenství a koncertní šňůry, začali Slipknot pracovat na novém CD s názvem Iowa. To bylo jedno z nejočekávanějších CD roku 2001 a vyšlo ke konci léta. Před vydáním o něm Slipknot řekli : "Předchozí 2 desky jsme pojali v barvách... tohle je jen černo-bílé. A bude víc bolet. Je to, jako kdybychom otáčeli nůž ve vaší ráně." Joey Jordison: "Bude třikrát tak rychlejší, třikrát tak šílenější a třikrát tak brutálnější"

Členové se na veřejnosti ukazují zásadně jen v maskách (kromě Jamese, Corey a Joeyho, ti hrají ve svých dalších skupinách unmasked), ale nesouhlasí s tím, že se skrývají, ale naopak, že svými maskami toho dokážou vyjádřit mnohem víc. A taky jim dávají svobodu, že dělají věci, které by možná jinak nedělali.

Slipknot má v současné době 9 členů. Pro někoho je možná devět trochu moc, ale jak říká Shawn Crahan #6 "Celé tři roky jsme měli perfektní docházku na zkoušení. Všichni tam byli na čas, nikdo nikdy nechyběl. Naše hudba je tak závislá na každém členu, že kdyby chyběl jediný člověk třeba i DJ, už by to nebylo ono. I ty nejmenší věci dělají skladby takové jaké jsou." S tím nejde jinak, než souhlasit. I na koncertech si člověk může říct, co tam proboha může těch 9 lidí furt dělat.. 2 perkussionisti a Sid Wilson neustále lítají po pódiu, dělají krkolomné skoky a co možná největší bordel. (Shawn Crahan si při jednom koncertě 2x rozbil hlavu - při songu Eyeless, jaká ironie!)

26. listopadu 2002 vydali DVD Disasterpieces, které ve světě slaví velký úspěch a stalo se platinovým.

V roce 2004 vydali album Vol 3: (The Subliminal Verses) a v minulém roce (2008) vydali All Hope Is Gone.

!!!10.6.2009 Ostrava ČEZ Aréna!!!


Exkluzivní interview s Timem - Amy's Army MySpace Blog

21. dubna 2009 v 17:51 | Misha |  Evanescence =)

Exkluzivní interview s Timem - Amy's Army MySpace Blog

Děkujeme Timovi, že si udělal čas na toto interview, a také díky Coral a Gaige za pomoc s otázkami.
1. Řekni nám, jaké to přesně bylo, když ses dostal k Evanescence.
Zrovna jsem byl docela rozmrzelý a někdo mi volal. "Čau, je tam Tim? Hej, chtěl bys hrát na baskytaru v Evanescence?" A já: "Uhhh, jo!"
2. Když jsi přišel k Evanescence, bylo složité si místo kytary zvyknout na baskytaru?
Ne, naučil jsem se hrát na kytaru i basu zároveň, takže jsem schopný používat kteroukoli z nich.
3. Který nástroj preferuješ?
Baskytaru nebo kytaru, obě jsou v pohodě...
4. Kterou zemi bys rád navštívil?
Wow, na seznamu je jich moc... Japonsko, Austrálie, Brazílie, Rusko, Turecko, Izrael, Řecko...
5. Co je úplně nejlepší na tom, že jsi v Evanescence?
To, že hraju dobrou muziku a mám možnost vidět celý svět.
6. Čím je pro tebe hudba? Co tě inspirovalo k tomu, aby ses začal učit hrát na nějaký nástroj?
Můj otec i bratr byli oba muzikanti a tak jsem vyrostl obklopený hudbou, kytary a další věci ležely po celém domě.. takže to zkrátka vedlo k tomu, abych jednoho dne jednu zvedl a začal se na ni učit hrát.

7. Co plánuješ, že budeš dělat během neurčité přestávky Evanescence?
Nic, musím si vymyslet nějaké nápady!
8. Řekni, co máš rád na jednotlivých členech kapely, včetně Troye a Willa.
Na Amy mám rád její smysl pro humor, který je hodně podobný mému, takže se vždycky dokážeme navzájem rozesmát. Nemám moc takovýchto přátel, takže je to věc, kterou na ní opravdu miluju.
Terry se stal jedním z mých nejlepších přátel skoro okamžitě poté, co jsem se přidal ke kapele. Je to jeden z nejhodnějších lidí, keré jsem kdy potkal a teď, když není se mnou, tak mi chybí.
Troy a Will se k nám přidali a pomohli nám dokončit turné.. jsou to oba úžasní muzikanti a dobří kamarádi. Neznám je tak dobře, jak bych chtěl, ale na tom nezáleží, stejně je mám rád.
9. Inspirovali tě někteří členové Evanescence jako umělce?
Ano, práce s Amy mi otevřela oči v mnoha směrech.
10. Chystáte se tento rok ještě něco vydat?
Nic, o čem bych věděl. Přesto bude skvělé se po skončení turné zase setkat.
11. Jaké to bylo, letět s kluky z Air Force Pararescue a hrát si se všemi těmi zbraněmi?
Jedna z nejúžasnějších věcí, co jsem kdy měl možnost udělat!
12. Máš nějaký vzkaz pro všechny vaše fanoušky?
Hmmm, co třeba říct díky za všechnu tu lásku?

Amy Lee a její dáreček od fanouška :-)

21. dubna 2009 v 17:48 | Misha |  ! Aktuálně !

"Nejdivnější věc, jakou mi kdy fanoušek daroval..."

TEXT: C. BOTTOMLEY, GIL KAUFMAN

Zeptali jsme se řady umělců od Amy Lee až po Roba Zombie, jaké dárky dostávají od svých zanícených fanoušků. Vycpané opice, náboje do brokovnice nebo citronový dort z pěnových pusinek opravdu vyvolají úsměv na jejich tvářích!
Vždy nám nabízejí dar své hudby, ale co vlastně my dáváme svým oblíbeným rockerům na oplátku? The Beatles to zjistili vcelku drsným způsobem: poté, co George Harrison zmínil, že miluje želatinové bonbóny, byla slavná čtyřka bombardována sladkostmi skoro na každém vystoupení. Tom Jones je na tom trošku líp. Stálý návštěvník Las Vegas nemohl dozpívat "It's Not Unusual", aniž by jeviště nezasáhla celá záplava spodního prádla. Jak jsou na tom hudebníci moderní doby? Zeptali jsme se množství hvězd, jaká byla ta nejdivnější věc, kterou jim fanoušek kdy dal. Odpovědi byly obyčejné i fantastické.


Amy Lee (Evanescence):
"Na pódium mi lidi obvykle házejí různé šperky, které nakonec nosím. Ale existuje jeden dárek, který mě dojal k slzám. Jednou večer po show jsem viděla nějakou ženu v davu plakat, a tak jsem dala signál lidem z bezpečnosti, aby se na ni šli podívat, protože jsem si myslela, že se zranila. Odehnala je, že je v pořádku, ale pak přišla do zákulisí a dala mně tenhle kus srolovaného rýsovacího papíru s nakreslenými postavami všech členů skupiny přesně tak, jak jsme stáli na pódiu. Kresba byla od její osmileté dcery. Byl tam nápis: 'Milujeme vás, Evanescence. V minulém roce můj bratr zemřel. Byli jsme smutní, ale vaše hudba nám pomohla cítit se lépe.' Zasáhlo mě to. Díky tomuhle jsem si uvědomila, že to možná všechno není zbytečné - nejde tu jen o radost ze sebe sama."

Hlasujte pro Amy :-)

21. dubna 2009 v 17:47 | Misha |  ! Aktuálně !

No tak zaslouží si ocenění mnohem větší ale tak co už,jako správní fandové musíme podpořit ve všem:-) A vyhnat ty fiflenky!

Amy napsala na evheards.com

21. dubna 2009 v 17:44 | Misha |  ! Aktuálně !
Ahoj všichni,

chtěla jsem se sem podívat a říct aspoň "ahoj". Viděla jsem všechny ty věci, co jste napsali o 'Evanescence Day' a vůbec jsem si neuvědomila, že to výročí je vlastně založeno na datu vydání naší první nahrávky! Šest let?! Cítím se, jako by od té doby už uběhl celý život.
Pamatuju si ten den, byli jsme v Seattlu a zašli jsme do místního obchodu s cédéčky - šílené na tom je, že v současnosti ten obchod prakticky zanikl - a koupili jsme si každý jednu kopii. Vlastně, já jsem si tehdy koupila ty CD dvě, pro štěstí. Moc si z toho dne opravdu nepamatuju - je to zamlžené. Ale vybavuju si, že v okně toho obchůdku měli vylepený plakát s obrázkem coveru naší desky, a to bylo něco. Vyfotila jsem si to.
Když už mluvím o obchodech s cédéčky, všimli jste si, že všechny obchody značky Virgin Records zavírají? Je to smutné a divné. Naše generace zažije konec obchodů s hudbou. Když začínaly ty nejmenší první nezávislé obchůdky, byl to šok, ale že by teď už v New Yorku nebyl ani jeden Virgin megastore? Obchod Circuit City také zavírá. Já vím, těkám od jedné věci ke druhé; ale prostě mi bude chybět chození po hudebních obchodech, hrabání se ve věcech, které nepotřebuju, vyptávání se týpka za pokladnou, co to zrovna hraje, protože se mi to líbí.. a prostě ta možnost cítit, že existuje místo, kam v podstatě patřím. Možná je to triviální a pitomé, ale v prohledávání vší té historie hudby je něco opravdu magického - od Beatles přes Neila Younga a Nirvanu až k Björk - a mělo by to mít na světě své místo. Malé místo právě mezi Eurythmics a Everclear.
[Tahle myšlenka je nádherná a naprosto ji sdílím. Díky, Ames. - pozn. překl.]
Jen doufám, že i tahle 'nová éra' zdánlivě neomezených informací si uchová něco magického. Doufám, že skvělá hudba vždy prozáří neskutečně velké moře hluku. Rádiové stanice a nahrávací společnosti snad najdou způsob, jak obnovit svou sebedůvěru a originalitu - anebo budou pokračovat stejně a už nyní umírají.
A ta záležitost s 'Lyrics and Legends' byla pěkně šílená. Ukázalo se, že Dwight Yoakam je obdivuhodný člověk. Domnívám se, že jsem ten poslední, kdo by ho mohl posoudit, protože country normálně vůbec neposlouchám, ale ať už se vám to líbí nebo ne, ten člověk je neuvěřitelný. Skvělý hudebník, bavič, vypravěč, profesionál. Gavin DeGraw je také extrémně talentovaný. Je to vynikající skladatel a jeho hlas je geniální. Tohle všechno říkám, protože jsem o nich opravdu před tou akcí v Nashville vůbec nic nevěděla. Ten fakt, že jsme si všichni tři sedli doprostřed toho kulatého pódia a hráli stejné písně, to byl něco mezi "geniálním" a "veselým", protože jsme všichni absolutně rozdílní. Myslím, že právě proto se mi to tak líbilo. Vtipkování tam bylo občas jistě neohrabané, ale ta hudba byla vážně dobrá. Jsem nervózní a nemůžu se dočkat, až to uvidím v televizi. Děkuju vám, všichni hladoví a nevyspalí lidé, kteří jste cestovali takovou dálku, abyste nás v tento den podpořili. Znamená to pro mě hrozně moc. Děkuju Susanně a Kaiden za sadu na cupcakes a miluju ten lístek/kartu/přání! ["that card" bez bližšího specifika - bohužel nevím, co jí přesně dali :( - pozn.překl.] Má sestra Carrie tam byla se mnou, pařily jsme a hrály jsme dokola až do noci pirátskou písničku. Kaiden, jsi úžasná(ý?) a přála bych si být takhle objímána každý den!
Jsem celá vzrušená z hudby, na které jsem pracovala v poslední době - zatím to nemá žádný název, takže klid! Doufám, že se budu dále vyvíjet a rozšiřovat okraje svého dosud bezpečného území. Děkuji všem za oceňování hudby, kterou jsem až dosud vytvořila - a také za to, že jste stále se mnou i v dobách ticha.
love,
Amy

Zdroj: http://blogs.myspace.com, překlad ©by Rionka

ONA, ona a jejich konec

19. dubna 2009 v 10:32 | Misha |  Smutné i nesmutné, a veselé taky ne...
Ležela na tvrdém vyšisovaném koberci uprostřed místnosti. Pevně, až skoro křečovitě objímala svoje vlastní nohy, které se ve zkřížení dotýkaly její hrudi. Vlasy měla tozevláté a zcuchané v nevzhledném klubku, obličej vyděšený, zarudlý a flekatý. Z očí se jí linuly pomalé prameny hořkých slz symbolizující bolestivé zklamání.
"Co to děláš?! Neválej se tady a koukej se zvednout!" Křiklavý hysterický hlas jí zprudka zabušil do ušních bubínků a ONA ve strachu přivřela oční víčka. Už ani neočekávala příliv dalších bolestivých a zraňujících pobídek, které reagovaly na její údajnou neschopnost a nepraktičnost. Jako by si bránila tělo pouze instinktivně. Jen tiše oddychovala a čekala, kdy vše, celá ta nepříjemná scéna, skončí. Cítila v sobě rozhořčení, nechuť a vnitřní ponížení.
A pak se to stalo. Po několika holých a ostrých větách, jejichž tón a vysoká naléhavost zapříčinila další pálivé a bodavé slzy, na NI vztáhla ruku. Pouhý pocit, že není pánem sého těla, se v NÍ rozlil již při první namířené ráně. Byla prudká. Avšak zasáhla pouze ruku, která neváhala ani vteřinku, aby ochránila mozek - ovinula se kolem celé hlavy a vší silou upevnila stisk. Když matčina pěst s plným vědomím poranila důvěru a duši dcery, stalo se v její duši cosi neočekávaného a samovolného.
Napětí, bolest. Tlak narůstal s dalšími ranami a signály, které vysílaly podrážděné vlasy při nesmyslném a nemilosrdném jednání - matka za ně přímo rvala, jako by JI chtěla za každou cenu vytáhnout na nohy, jako by ji "vytáčelo", že leží na zemi a ani se nehne. Jako by jí vadilo, že nepociťuje její hrubost.
Napětí v její duši stoupalo, tvář rudla a na spánku začala zběsile pulzovat modrá žíla. Vše působilo dojmem absolutního vyhrocení a hnusu. Jak může matka takhle zraňovat vlastní dceru? JÍ. TU, o níž se nebála rozhlašovat glosy o JEJÍ kráse a nadání, protože věděla, že se stěží najde někdo, kdo by odporoval. Toužila po JEJÍ sláve, a kompenzovala si tak svůj neúspěšný život plný nástrah, které se snažila jen tak napůl zvládnout. Nikdy nic nedokázaly. Obě. Ale ona už asi asni nedokáže. ONA ale možná ano. Chce. Oplývá nezaměřitelnou vůlí a touhou. Umí miloat a dávat.
Škoda jen, že už nemůže...
Stalo se totiž, co se stát muselo.
Ležela na tvrdém koberci... a neustále odolávala nepředstavitelnému nátlaku ran a bolestí. Poslouchala nadávky. V JEJÍM nitru bobtnalo znechucení, připravovalo se k výbuchu, kolapsu, konci. Až najednou vykřikla. "NECHÁPEŠ MNE!!" Ukápla JÍ poslední hořká slza a v podvědomí se rozlil klid.
JEJÍ duše byla nemocná. Potřebovala pomoc. Pochopení. Uklidnení. Ona ji ale zabila. Vlastním pokrytectvím.
Pak si sedla a začala plakat. Stejně ale nepochopila, co se opravdu stalo. Dělala, že jí mrzí, že "prý nechápe".
Nikdy to nepochopila. Nikomu neřekla pravdu.
Jen si nasadila masku smutku, když pochopila že je konec. Konec vzájemné důvěry.


Věci s Evanescence na Metalshopu

14. dubna 2009 v 17:46 | Mishka |  Evanescence =)
Táákový pěkný Evanescence hrnek :-)

Evanescence taška
a Evanescence batoh
Tohle NENÍ reklama jen se s vámi musím podělit o mé poznatky,myslím že to tam ani není drahé :-) Nic moc,ještě nějaké nálepky a jiné tašky a hrníčky... ZDE

Amy k písni Lithium

4. dubna 2009 v 16:45 | Misha |  Evanescence - o čem jsou texty? =)
"Jsem tam já a vše okolo je bílé a celé je to zimní" řekla zpěvačka Amy Lee o novém videoklipu Lithium, který se odehrává mezi zasněženými plaketami stromů. "A pak je to všechno v černém a jsem pod hladinou jezera v tom lese. Takže jsem tam jako štěstí a smutek a jakoby zpíváme jeden druhému a snažíme se přijít na to, jak spolu žít."
"Opravdu si myslím, že je to celé o dotýkání se někoho a já doufám, že to tak je"
"Lithium" druhý singl z právě vydaného alba The open door je o volbě mezi pohodlím smutku a představě štěstí.
"Vstoupíš do toho cyklu, když se topíš ve špatné situaci nebo ve vztahu nebo čemkoliv jiném. A je těžké se přinutit z toho odejít i když je to negativní a složité." vysvětluje Amy "A to je právě to, o čem to je, odpoutání.
Píseň nazvala "Lithium", stejně jako známý song od Nirvany, protože je to metafora od štěstí a negativního pohledu na něj. "Zní to jako 'Nechci se zranit, a necítit víc' přidává Lee, oblečená v elegantních bílých šatech, světlém make-upu a zářivě rudé rtěnce.
"Bylo těžké si vybrat, protože jsme se rozhodovali mezi čtyřmi rozdílnými songy, které jsme si mysleli, že by mohli být jako druhý singl zajímavé" říká. "Ale myslím si, že ještě nějaké singly uděláme."

Zajímavosti o Evanescence

4. dubna 2009 v 16:39 | Misha |  Evanescence =)

Pár zajímavostíKterý song můžeme slyšet na začátku dema songu Whisper?
Jsou to dvě písně z filmu Romeo a Julie od Baze Luhrmanna;
05. 'O Verona (Reprise)' (by Nellee Hooper, Marius De Vries, Craig Armstrong)

22. 'Death Scene' (by Nellee Hooper, Marius De Vries, Craig Armstrong)

Proč Evanescence nikdy nehráli živě písničku Hello?

John Lee (Amyin táta) o tomhle songu napsal na EvBoard. Amy tenhle song napsala, když ztratila svou sestru, které bylo
jen šest let. Nehraje to živě, protože nějaké pocity nemůžete zazpívat před tisíci posluchačů.


Song 'You', o co jde?

'You' není písní od Evanescence. Je to osobní song Amy. To znamená, že nemůže být distribuován na webu ani kdekoli jinde ke stažení. Pokud jsi fanda, tak tu písničku nemáš. (ten, kdo to psal měl zajímavé názory, pozn. překl. :))

Je Angel Of Mine písní od Evanescence?

Ne, nikdy nebyl napsán pro skupinu. Tohle o tom Amy napsala na EvBoardu;
Od Snow white, šestého srpna, 10:00.: "Tohle jsem nikdy neslyšela, nejsem to já. Mír. Amy."
zdroj: zde

Fanouškovský text k písni Your Love

4. dubna 2009 v 16:34 | Misha |  Evanescence =)

Fanoušci na EvThreads nezaháleli a vymysleli vlastní text k novému songu Your Love. Tady si ho můžete přečíst.


I can't hear Your Love
I can't hear Your Love
Though I patiently waited on EvThreads
For the audio today
I can't hear Your Love
The caniving web nerds have not had
Any luck today

And I want it now
Just to hear one new song
We're craving Amy now
All her musical pieces are lovely
Find Your Love right now

I can't hear Your Love
I can't hear Your Love
How can The Open Door sound so old?

And I want it now
Just to hear one new song
We're craving Amy now
All her musical pieces are lovely
Find Your Love right now

So long to wait
I'm growing impatient without Your Love
Why can't I hear Amy singing to me?
Can't find the recording
It's killing me

Amy Lee, sing for me

And I want it now
Just to hear one new song
We're craving Amy now
All her musical pieces are lovely
Find Your Love

I want it now
Just to hear one new song
We're craving Amy now
All her musical pieces are lovely
Find Your Love right now
zdroj:zde

Překlad:The Open Door

4. dubna 2009 v 16:30 | Misha |  Evanescence - texty písní

Sladká oběť (Sweet sacrifice)

01.

Je pravda, že jsme každý trochu blázen
ale je mi to jasné
až teď, když jsem nespoutaná

Strach je jen v našich myslích
pořád nás ovládá
Strach je jen v našich myslích, ale ovládá nás pořád

Ty ubohá, sladká, nevinná věci,
osuš slzy a přiznej,
že žiješ proto, abys mě ničil-nepopírej to
sladká oběť

Jednou zapomenu tvé jméno
a v jeden sladký den, se utopíš v mé ztracené bolesti

Strach je jen v našich myslích
pořád nás ovládá
Strach je jen v našich myslích, ale ovládá nás pořád

Ty ubohá, sladká neviná věci,
osuš slzy a přiznej to
a oh miluješ, abys nenáviděl, nebo ne, zlato?
jsem tvá oběť

Sním v temnotě
spím abych zemřela
znič to ticho
znič můj život
náš hořící popel
očerňuje den
svět nicoty
mě odfoukává pryč

Divíš se, proč nenávidíš?
jsi pořád tak slabý, přiznat své chyby?

Ozvi se, až vystřízlivíš (Call me when you're sober)

02.

Neřvi na mě,
kdybys mě miloval, byl bys tu se mnou
Jestli mě chceš, přijď a najdi si mě
Vzchop se

Měla jsem tě nechat spadnout
abys všechno ztratil
Možná, že se tak můžeš vzpamatovat
Nemůžu pořád důvěřovat
když se stále jen obelháváme
už mám dost těch lží
A už jsi bývalý

Tak na mě neřvi,
kdybys mě miloval, byl bys tu se mnou
Jestli mě chceš, přijď a najdi si mě
Vzchop se

Nemohls' unést tu vinu,
otrávený hanbou
Musí tě vyčerpávat, že prohráváš svou vlastní hru
Sobecky nenáviděn
Není divu, že jsi unavený
Teď už si nemůžeš hrát na oběť
Už jsi bývalý
Tak na mě nekřič
kdybys mě miloval, byl bys tu se mnou
Jestli mě chceš, přijď a najdi si mě
Vzchop se

Nikdy jsi se neozval, když jsi byl střízlivý,
Chceš to jen proto, že to skončilo-skončilo to

Jak jsem mohla nechat shořet ráj?
Jak jsem jen mohla?
Nikdy jsi nebyl můj

Neřvi na mě,
kdybys mě miloval, byl bys tu se mnou
Nelži mi, prostě si zabal své věci
Vzchopila jsem se.

Tíha světa (Weight of the world)

03.

Cítím se, jako tíha tohoto světa,
jakoby se bůh v nebi ode mě odvracel
Nepřilnávej ke mě, přísahám, že si tě nedokážu připoutat
Stále v temnotě, můžeš si připoutat ty mě?
Volný pád, volný pád, skrz celý život

Jestli mě miluješ, tak ode mě odejdi
Nenechám se srážet tou, kterou jsem bývala
Ona pro mě neznamená nic
Cítím se, jako tícha tohoto světa,
jakoby se všechen můj křik stával neslyšitelným
a ohm, já vím, že ve mě nevěříš
ochráněný temnem, jak můžeš vidět?
Volný pád, volný pád, skrz celý život
Jestli mě miluješ, tak ode mě odejdi
Nenechám se srážet tou, kterou jsem byla

Lithium (Lithium)

04.

Lithium-nechci se uzamknout uvnitř
lthium-nechci zapomenout jaké to je bez tebe
lithium-chci zůstat zamilovaná do svého smutku
ale oh, bože, chci se ho zbavit
Pojď si lehnout, nenech mě spát samotnou
Nemohla jsem skrýt samotu, kterou jsi ty odhalil
Nikdy jsem nechtěla, aby to tak vychladlochladlo
Jen jsi nemusel tolik pít, abys mi mohl říct, že mě miluješ
Nedokážu být sama sebou,
divím se, co se to se mnou stalo
Lithium-nechci se uzamknout uvnitř
lthium-nechci zapomenout jaké to je bez tebe
lithium-chci zůstat zamilovaná do svého smutku

Tentokrát nechci, aby mě to srazilo
aby to utopilo mou touhu létat
Tady v temnotě se poznávám
Nebudu volná, dokud to nenechám jít
Nech mě jít
Miláčku, přeze všechno ti odpouštím
cokoliv je lepší než být sama
Ale myslím, že nakonec stejně spadnu
své místo mezi popelem vždycky najdu
Nedokážu být sama sebou,
divím se, co se to se mnou stalo
Lithium-nechci se uzamknout uvnitř
lthium-nechci zapomenout jaké to je bez tebe
lithium-chci zůstat zamilovaná do svého smutku
chci se ho zbavit

Cloud Nine

05.

Když chceš žít, žij
Když chceš jít, běž
Nebojím se snít-spát, spát navždy
Nepotřebuju se dotknout nebe,
jen se chci cítit tak vysoko
A ty mě odmítáš zvednout
Tuším, že to nebylo opravdové, po tom všem
Tuším, že to nebylo opravdové celou tu dobu
Když spadnu a všechno je ztracené,
je to to, kam patřím
Když chceš žít, žij
Když chceš jít, běž
Nikdy nebudu tvou sladkou, sladkou odevzdanou
Tuším, že to nebylo opravdové, po tom všem
Tuším, že to nebylo opravdové celou tu dobu

Když spadnu a všechno je ztracené,
nejsou světla, která by mě vedla,
pamatuj, že ta naprostá samota je to, kam patřím
Ve snu
mi dáš svou lásku
žádáš mé zlomené srdce, aby se rozbušilo
zachraňuješ můj život
změníš mě
Když spadnu a všechno je ztracené,
nejsou světla, která by mě vedla,
pamatuj, že ta samota je to, kam patřím

Sněhobílá královna (Snow white queen)

06.

Semafor, uzamčené dveřeeře
Nedívej se zpět
svleč se v temnu
a schovej se sám před sebou
celý
Nikdy nepochopíš, jakým způsoběm mě tvá slova straší
Nemůžu uvěřit, že ses mě na to ptal
Neznáš mě
Patříš mi,
má sněhobílá královno
není kam utéct, tak to prostě nech být
vím, že si brzo uvědomíš,
že jsi stejná jako já
už nekřič, má lásko, protože to jediné, co chci, jsi ty
Probouzím se ve snu,
zmrazená strachem
Všechny tvé doteky,
nemůžu křičet
Myslíš si o mě, že jsem zvrácená a já se toho nedokážu zbavit
Cítím tě ve svých snech a nespím
Patříš mi,
má sněhobílá královno
není kam utéct, tak to prostě nech být
vím, že si brzo uvědomíš,
že jsi stejná jako já
už nekřič, má lásko, protože to jediné, co chci, jsi ty
Nemůžu zachránit tvůj život,
ačkoliv to nic, pro které jse krvácela mě trápí víc
Ztrácím sebe samu a ty tu jen tak stojíš a pozoruješ, jak se můj svět rozpadá
Patříš mi,
má sněhobílá královno
není kam utéct, tak to prostě nech být
vím, že si brzo uvědomíš,
že jsi stejná jako já
už nekřič, má lásko, protože to jediné, co chci, jsi ty
Vše co chci, jsi ty

Lacrymosa (Lacrymosa)

07.

Mimo tebe,
znova chlad a samota
Je to opravdu to, cos chtěl, baby?
Viním z toho sebe
Osvoboď se ze svého pocitu viny
Teď už tě nic nezadrží
Teď, když jsi odešel
se znova cítím sama sebou
Truchlím pro věci, které nemohu napravit a toužím...
Abys se z toho mohla obviňovat
Osvoboď se ze svého pocitu viny
Teď už tě nechci zadržet, lásko
Nemůžu změnit to, čím jsem
ne teď
Nebudu lhát, abych si tě udržela blízko sebe
A v tomto krátkém životě se nedá plýtvat čas pro něco, co jsme vzdali
Má láska nestačila
A můžeš z toho obvinit mě
jen se osvoboď ze svého pocitu viny, miláčku
Teď už tě nechci zadržet, lásko

Jako ty (Like You)

08.

Zůstaň hlouběji,
něžná, temná a bezesná
Hluboko pod svými nočními můrami a samotou
se nenávidím
za to, že dýchám bez tebe
Už se tak nechci cítit, pro tebe
Netrápím se
Netrápím se pro tebe
Nic nemůže doopravdy zničit lásku
A ačkoliv jsem možná ztratila směr,
všechny cesty vedou přímo k tobě
Toužím být jako ty,
ležet chladná v zemi, jako ty
Svatozář,
ozařuje zeď mezi námi
rozplývá se a nechává nás znova opuštěné
Hluk, který straší někde pryč odtud
Věřím, že díky naší lásce se můžeme shlédnout i skrze smrt

Toužím být jako ty
ležet chladná v zemi, jako ty
uvnitř je místnost pro dvě a já se pro tebe netrápím
Jdu pro tebe

Nejsi sama
Nezáleží na tom, co ti řekli, nejsi sama
Budu navždy vedle tebe

Toužím být jako ty, sestřičko
ležet chladná v zemi, jako ty, mrtvá
uvnitř je místnost pro dvě a já se pro tebe netrápím
A jak tak ležíme v tiché blaženosti
Vím, že si na mě pamatuješ

Toužím být jako ty
ležet chladná v zemi, jako ty
uvnitř je místnost pro dvě a já se pro tebe netrápím
Jdu pro tebe

Ztratit kontrolu (Lose control)

09.

Nepamatuješ si moje jméno
a je mi to opravdu jedno
Můžeme hrát hru tvými pravidly?
Opravdu můžu ztratit kontrolu?

Jednou v životě,
myslím, že by bylo příjemné
prostě ztratit kontrolu-jen jednou
se všemi těmi krásnými květinami v prachu
Mary měla jehňátko
s očima černýma jako uhel
když budeme hrát velmi tiše, moje jehňátko,
Mary se o tom nikdy nedozví
Jednou v životě,
myslím, že by bylo příjemné
prostě ztratit kontrolu-jen jednou
se všemi těmi krásnými květinami v prachu
Když tě stáhnu dolů, jako věc, kterou můžu použít
Bojím se, že by z tebe nezůstalo nic dobrého

Jediný (The only one)

10.

Ty víš, že nejsi jediný
Když se v letu zřítí
Víš, že nejsi jediný
Když jsou tak sami, najdou únikové dveře, pryč ze života
Víš, že nejsi jediný
Všichni se trápíme,
Jsme ztracení a krvácíme
Celé náše životy
jsme čekali na někoho, koho nazveme našim vůdcem
Všem těm tvým lžím
Já nevěřím
Ozářilo mě nebeské světlo
Tolik se bojíš otevřít oči-zhypnotizovaný
Víš, že nejsi jediný,
kdo nepochopil tenhle život
a máš pravdu, nezasloužím si to, ale ty víš, že nejsem ta jediná
Všichni se trápíme,
ztrácíme a krvácíme
Celé náše životy
jsme čekali na někoho, koho nazveme našim vůdcem
Všem těm tvým lžím
Já nevěřím
Ozářilo mě nebeské světlo
Nedívej se dolů
Nedívej se do očí světa pod tebou
Staneš se jejich obětí
tak nebo tak
Nemůžeš vydržet tu tíhu, že bez tebe jsem ztracená
Když necítím, nejsem to já
Nejsem skutečná
Celé náše životy
jsme čekali na někoho, koho nazveme našim vůdcem
Všem těm tvým lžím
Já nevěřím
Ozářilo mě nebeské světlo

Tvá hvězda (Your star)

11.

Nevidím tvou hvězdu
Nevidím tvou hvězdu,
ačkoliv jsem trpělivě čekala v posteli na dnešní smrt
Nevidím tvou hvězdu
Mechanická světla Lisabonu ji vystrašila
A teď jsem sama
Já a vše o co jsem stála
nyní bloudíme
vše po částech, po dílech, plujeme opuštění
Najdi si svou cestu pryč
Nevidím tvou hvězdu
Nevidím tvou hvězdu
Jak jen se může temnota vypadat tak špatně?
A teď jsem sama
Já a vše o co jsem stála
nyní bloudíme
vše po částech, po dílech, plujeme opuštění
Najdi si svou cestu pryč
Tak daleko
se ochlazuje, bez tvé lásky
Proč mě neslyšíš, křičet tvé jméno?
Nemůžu prolomit ticho
Ničí mě to
Všechen můj strach se změnil ve hněv
A teď jsem sama
Já a vše o co jsem stála
nyní bloudíme
vše po částech, po dílech, plujeme opuštění
Najdi si svou cestu pryč

Vše, pro co žiju (All that I'm living for)

12.

Vše, pro co žiju
Vše, pro co umírám
Vše, co nemůžu přehlížet sama v noci
Cítím, jak začíná noc
odděluje mě od živých
porozumněj mi
po tom všem, co jsem viděla
skládám všechny myšlenky dohromady
Najdi slova, abys mě utěšil
Když jediné, co vím je,
jak se zničit
Vše, pro co žiju
Vše, pro co umírám
Vše, co nemůžu přehlížet sama v noci
Vše, co jsem chtěla
i když jsem chtěla víc
Zamkni poslední otevřené dveře-mí duchové mě dohánějí
Věřím, že sny jsou posvátné,
Vem si všechny mé nejtemnější obavy a hraj je,
jako ukolébavku
jako důvod proč
jako hru mých posedlostí
nauč mě porozumět té lekci
tak najdu sama sebe
tak se znova neztratím
Vše, pro co žiju
Vše, pro co umírám
Vše, co nemůžu přehlížet sama v noci
Vše, co jsem chtěla
i když jsem chtěla víc
Zamkni poslední otevřené dveře-mí duchové mě dohánějí
Myslím, že ačkoliv jsem měla změnit svět,
aby sis mě všiml
abych byla tou jedinou,
měla bych utéct navždy,
ale jak daleko bych došla,
bez smutnění za tvou lásku?
Vše, pro co žiju
Vše, pro co umírám
Vše, co nemůžu přehlížet sama v noci
Vše, co jsem chtěla
i když jsem chtěla víc
Zamkni poslední otevřené dveře-mí duchové mě dohánějí
Bolelo by, kdybych tě milovala?
Cítila bych se jako teď?
Mohla bych zamknout poslední otevřené dveře?
Mí duchové mě dohánějí...

Dost dobrá (Good enough)

13.

Pod tíhou tvého kouzla, ti zase
nemohu říct ne
Vyndej mé srdce a bude krvácet v tvé dlani
Nedokážu ti říct ne
Neměla bych ti dovolit mě mučit tak sladce
Teď už můžu opustit ten sen
Nemůžu dýchat, ale cítím se
Dost dobrá
Cítím se dost dobrá pro tebe
Vychutnej si ty sladké chvíle
Nedokážu ti říci ne
Úplně jsem ztratila sama sebe a nevadí mi to
Nedokážu ti říci ne
Neměla bych ti dovolit si mě celou vybojovat
Teď už můžu opustit ten sen
Nemůžu uvěřit, že se cítím
Dost dobrá
Cítím se dost dobrá
Přicházelo to tak strašně dlouho, ale cítím se dobře
A stále čekám na déšť, abych ho nechala
smýt ze mě skutečný život
protože nemůžu unést to všechno
dost dobrá
jsem pro tebe dost dobrá,
abys mě také miloval?
Tak se zamysli, na co se mě zeptáš,
protože já ti nedokážu říct ne

Překlady:Různé songy Evanescence

4. dubna 2009 v 16:24 | Misha |  Evanescence - texty písní

Sally's song

Tuším, že je něco ve vzduchu
Vypadá to, že je po ruce tragédie
A i když bych s ním ráda zůstala
Nemůžu zatřást s pocitem, který mám
To nejhorší je zrovna kolem zatáčky

Všimnul si mých citů k němu?
A uvidí, jak moc pro mě znamená?
Myslím, že to tak nebude

Co se stane s mým milým přítelem?
Kdepak nás budou jeho činy vést?
I když bych se ráda připojila ke skupině
Do jejich nadšeného mračna

A skončíme vůbec někdy spolu?
Ne, myslím, že se to nikdy nestane
Nejsem jediná

Poslední píseň, kterou plýtvám na tebe

(The Last Song I'm Wasting On You)

Jiskřivá šeď
Mými žilami
Stejně jako šepot
Jako náhlý pohyb mého srdce
A vím, vím že se musím dívat jak pominou

Jen tak uniknout tomu dni

Vzdej svou cestu, mohl bys být čímkoliv
Vzdej mojí a ztrať mě
Ne dnes
ke splacení je až příliš mnoho viny

Nemocní na výsluní
Odvážil ses mi říct že mě miluješ
Ale omezoval jsi mě a křičels že chceš abych zemřela
"Víš miláčku, ty víš, že takhle bych ti nikdy neublížil"

"Jsi prostě jen příliš krásná ve své bolesti"

Vzdej mojí cestu, abych mohla být čímkoliv
Najdu svůj vlastní směr
Bez tvé nesmyslné nenávisti.. nenávisti..nenávisti..nenávisti.

Tak běž, běž, běž.
A nenáviď mě, jestli ti to dělá dobře
Už nemůžu slyšet tvůj křik

Lhal jsi mi
Ale teď jsem starší
A už nejsem naivka

Vyžaduješ mou odezvu
Neobtěžuj se ničením dveří
Našla jsem svou cestu ven

Už mě nikdy víc nezraníš

Naslouchej Dešti


Naslouchání deště
(Déšť)
Naslouchej, Naslouchej
Naslouchej, Naslouchej
Naslouchej, Naslouchej
Naslouchej, Naslouchej
Naslouchej(naslouchej) naslouchej(naslouchej)

Naslochej(naslouchej)naslouchej(naslouchej)
Naslouchej(naslouchej) naslouchej(naslouchej)
Naslouchej naslouchej

Naslouchej každé kapce deště (naslouchej, naslouchej)
Aaah
Tajné šeptání přichází nazmar (naslouchej, naslouchej)
Aaah
Zoufale hledají někoho, kdo by naslouchal
jejich příběhům než dopadnou na zem
Prosím, neodcházej
Nemůžeme na chvíli zůstat?
Je tolik složité říct, sbohem
Naslouchej dešti
Aa...ah
Naslouchej naslouchej naslouchej naslouchej naslouchej naslouchej dešti
Pláč
Oo...ooh oooh ooh oo...ooh
Oo...ooh oooh oh oh
Naslouchej (naslouchej) naslouchej (naslouchej)
Naslouchej (naslouchej) naslouchej

Stojím sama v bouři (naslouchej naslouchej)
Najednou mě pohltí sladká slova
(naslouchej naslouchej)
Rychle ti je řeknu, nemám mnoho času
Otevři oči a spatříš lásku kolem tebe
Možná se cítíš osamělý
Ale já jsem tu stále s tebou
Můžeš udělat to, o čem sníš
Jen si vzpoměň na naslouchání deště

oo...ooh oh oh oh oh
ooh ooh oh oh oooh
Naslouchej


ŘÍJEN

(October)

Nemohu už běžet
Padám před tebou
Tady jsem
Nemám co ztratit
Myslím, že bych se měla snažit zapomenout
Ty jsi vše, co jsem já
Vezmi mě domů
Bojuju skrz to
Zlomená
Neživá
Vzdávám se
Ty jsi má jediná síla
Bez tebe nemůžu jít dál
Nikdy víc
Nikdy znovu
Má jediná naděje (Celou tu dobu jsem se snažila)
Můj jediný mír (jít od tebe pryč)
Moje jediné potěšení
Má jediná síla (Spadla jsem do tvého šarmu)
Moje jediná energie
Můj jediný život (a láska je tam, kde jsem)
Má jediná láska
Už nemůžu běžet
Vzdala jsem se ti
Omlouvám se
Omlouvám se
Ve vší mé hořkosti
jsem přehlížela
vše co je skutečné a pravdivé
Vše co potřebuji jsi ty
Když kolem mě padá tma
Nezavřu oči
Jsem až příliš živá
a ty jsi příliš silný
Už nemůžu lhát
Padám před tebou
Promiň
Promiň
Má jediná naděje (Celou tu dobu jsem se snažila)
Můj jediný mír (jít od tebe pryč)
Moje jediné potěšení
Má jediná síla (Spadla jsem do tvého šarmu)
Moje jediná energie
Můj jediný život (a láska je tam, kde jsem)
Má jediná láska
Stále přehlížím tu bolest,
co mě užírá
ale tento čas utne tu hloubku
Už se nikdy neztratím
Má jediná naděje...(2x)

Cokoliv pro tebe

(Anything for you)
Dala bych všechno, abych byla tvoje
Můžeš zapomenout na svět o kterém sis myslel že jsi znal?
Jestli mě chceš
Přijď a najdi mě
Nic tě nezastaví, tak prosím, zprosti mě viny
Budu věřit všem tvým lžím
jen předstírej, že mě miluješ
předstírej
Zavři oči
Budu pro tebe čímkoliv
Musel's dopustit, abych nic necítila?
Jsi tu jen ty a každým dnem potřebuju víc
Jestli mě chceš
Přijď a najdi si mě
Budu dělat cokoliv, stačí když mi řekneš
Budu věřit všem tvým lžím
jen předstírej, že mě miluješ
předstírej
Zavři oči
Budu pro tebe cokoliv (2x)
Cokoliv pro tebe
Stanu se tvou zemí a nebem
Navěky, nikdy nezemřeš
Budu všechno, co potřebuješ
Budu věřit všem tvým lžím
jen předstírej, že mě miluješ
předstírej
Zavři oči
Budu pro tebe čímkoliv

Před úsvitem

(Before the dawn)
Setkej se se mnou po setmění a já se tě budu držet
Nejsem nic víc, než vidíš
A možná dnes večer, odletíme tak daleko
Ztratíme se před úsvitem
Jen když nás noc zahalí ať nás není vidět, má lásko
Pak už se nechci nikdy vzbudit
A možná dnes večer, odletíme tak daleko
Ztratíme se před úsvitem
Nějak vím, že se nemůžeme znovu vzbudit z tohoto snu
Není skutečný, ale je náš
Možná dnes večer, odletíme tak daleko
ztratíme se před úsvitem
Možná dnes večer, odletíme tak daleko
Ztratíme se před úsvitem

Krvácím (musím snít)

(Bleed-I must be dreaming)
Jak můžu předstírat, že nevidím
co jsi tak nedbale skryl?
Viděla jsem ji krvácet
Slyšel jsi mě dýchat
Uvnitř jsem zmrzla
a odvrátila jsem se
Já musím snít
Všichni žijeme
Všichni umíráme
To tě neospravedlňuje
Není to jak se zdá
Není to jak si myslíš
Ne, já musím snít
Je to pouze v mé mysli
ne ve skutečném životě
Ne, já musím snít
Víš, že musím někomu říct o pomoc
Říct jim, co vím, že jsi udělal
Bojím se, ale strach o kterém jsem mluvila
se může stát
Všichni žijeme
Všichni umíráme
To tě neospravedlňuje
Není to jak se zdá
Není to jak si myslíš
Ne, já musím snít
Je to pouze v mé mysli
ne ve skutečném životě
Ne, já musím snít
Není to jak se zdá
Není to jak si myslíš
Musím snít
pouze v mé mysli
ne v opravdovém životě
Musím snít

Nedýchám

(Breathe no more)
Dívala jsem se do zrcadla až příliš dlouho,
že jsem začala věřit, že má duše je na druhé straně
Všechny malé dílky se roztříšťují
Střípky ze mě, až příliš ostré, aby se daly dát zpět dohromady
Příliš malé, aby na nich záleželo
Ale dostatečně velké, aby mě rozřezaly na spoustu malých dílků
Když se jí pokusím dotknout
A já krvácím
Krvácím
A já dýchám
Už nedýchám
Nadechnu se a zkusím se dostat ze studny mé duše
Znovu, kdy se odmítneš napít jako tvrdohlavé dítě
Lži mi, přesvědč mě, že jsem byla vždycky nemocná
A všechno tohle bude mít smysl až se uzdravím
Ale já znám rozdíl
Mezi mnou a mým odrazem
A nemůžu si pomoct, abych se nedivila
Kterou z nás vlastně miluješ?

A já krvácím
Krvácím
A já dýchám
Ještě dáchám
Já dýchám
Dýchám
Už nedýchám...

Daleko odtud

(Farther away)
Ukradla jsem jejich úsměvy a přivlastila si je
Prodala jsem svou duši jen abych skryla světlo
A teď vidím, co opravdu jsem
Zlodějka, kurva a lhářka
refr.
Běžím k tobě (Daleko z této země?)
Křičím tvé jméno (Vzdát se, ustoupit)
Vidím tě tady (Stále jsi)
Daleko odtud
Jsem k tobě chladná
Chladná a hluchá a slepá
Dáváš mi vše, ale řekni mi důvod proč?
Já to udělám, ale cítím pouze vzduch v noci
Ne tebe, ne lásku, nic
refr.
Snažím se na tebe zapomenout
Ale bez tebe se cítím jako nic
Nenechávej mě tu samotnou
Sama nemůžu dýchat
refr.
Daleko odtud(7x)

Navždy pryč, navždy ty
(Forever gone, forever you)
Chci, abys tu byl se mnou
Tak dlouho že nevím, proč ne právě teď hned
Ale teď když jsem se tě vzdala
se na mě drze díváš
Odcházím a vidím tu bolest
cos mi způsobil
Ztratila jsem se ve tvé hře a změnila se
Navždy pryč, navždy ty
Něco je špatně
Myslím, žes to věděl hned od začátku
Jen mě vezměš abys změnil mou mysl
A směl mě nechat tady, zlomenou a poraženou
Tak daleko že vidím pravdu
skrz tebe
Teď, když už znám způsob tvojí hry
nechci odcházet tam, kde vidím bolest
cos mi způsobil
Ztratila jsem se ve tvé hře a změnila se
Navždy pryč, navždy ty
Tak daleko že vidím pravdu
skrz tebe
Teď, když už znám způsob tvojí hry
nechci odcházet tam, kde vidím bolest
cos mi způsobil
Ztratila jsem se ve tvé hře a změnila se
Navždy pryč, navždy ty

Ztráta
(Missing)
Prosím, prosím odpusť mi
Ale příště už nebudu doma
Možná jednou vzhlédneš
A nejednou si řekneš:
"Nechybí mi něco?"
Nebrečíš pro to, že tu nejsem, já vím
Už dávno jsi na mě zapomněl
To jsem tak nedůležitá?
To jsem tak bezvýznamná?
I když bych se obětovala
Ty to pro mě neuděláš-ne teď
Myslím, že bych musela zemřít abys poznal, že mě miluješ
Jsem úplně sama
Nechybí mi něco?
Nechybím někomu?
Prosím, prosím odpusť mi
Ale příště už nebudu doma
Vím, co to s tebou dělá
Chvěješ se uvnitř, zhluboka se nadechuješ a vykřikuješ:
Nechybí mi něco?
Nechybím někomu?
A když budu krvácet, vykrvácím
a budu vědět, že tobě je to jedno
A když budu spát, budu snít o tobě
A probouzet se tu bez tebe
Nechybí mi něco?
Nechybím...?

Ty

(YOU)
Slova napsaná z této tužky
Sladká slova, která ti chci dát
Nemůžu spát, potřebuji ti říct...dobrou noc
Když jsme spolu, cítím se skvěle
Když jsem daleko od tebe, tak se rozpadám
Vše, co jsi řekl je pro mě posvátné
Tvé oči jsou tak smutné, nemohu se dívat jinam, když ležíme nehybně vedle sebe
Šeptáš mi: "Amy, vem si mě, slib, že zůstaneš navždy se mnou"
Ach, nemusíš se mě ptát, víš, že jsi vše, pro co žiju
Víš, že bych zemřela proto, abych tě mohla držet, abych mohla zůstat s tebou
Nějak ti ukážu, že jsi mé noční nebe
Vždycky jsem byla při tobě
Teď budu navždy s tebou
Tak mnoho nocí jsem se ubrečela až k spánku
Teď, když mě miluješ, už se mám ráda
Nikdy jsem si nemyslela, že to řeknu,
Nikdy jsem si nemyslela, žes se mnou budeš ty

Překlad:Fallen

4. dubna 2009 v 16:19 | Misha |  Evanescence - texty písní

Klesám dolů


(Going under)

Teď ti řeknu, co všechno jsem pro tebe udělala
50tisíc slz jsem vyplakala
Křičela, podváděla a krvácela pro tebe
A ty mě stále neslyšíš(Klesám dolů)
Tentokrát už nechci tvou ruku,
Zachráním se sama
Možná se jednou probudím
Bez každodenního soužení, tebou poražená
Stačí, když si uvědomím, že jsem si sáhla až na dno

Znova umírám

Klesám dolů
Utápím se v tobě
Padám navždy
Musím to zastavit
Klesám dolů

Pletu si a míchám pravdu a lež
Takže nevím, co je opravdové a co ne
Pořád mám zmatek ve svých myšlenkách
Takže už nemůžu věřit ani sama sobě

Znova umírám

Klesám dolů,
Utápím se v tobě
Padám navždy
Musím to zastavit, já

Tak pojď a křič, křič na mě!
Jsem tak daleko, už se nedám zlomit
Musím popadnout dech
Už nemůžu klesnout níž

Znova umírám...

Přiveď mě k životu


(Bring Me To Life)

Jak můžeš vidět do mých očí, jako do otevřených dveří?
Vedou tě dolů do mého nitra, kde jsem se stala tak křehká
bez duše (duše)
Můj duch spí někde v chladu
Do té doby než ho tam najdeš a nepřivedeš ho zpátky domů

(refrén)
(Probuď mě) Vzbuď mé nitro
(Nemohu se vzbudit) Probuď mě zevnitř
(Zachraň mě) Volej mé jméno a zachraň mě z té temnoty
(Probuď mě) Pobídni mou krev aby běžela
(Nemohu se vzbudit) Než se vytratím
(Zachraň mě) Zachraň mě z toho nic, co jsem se stala

Teď když vím co mi schází
mě nemůžeš jen tak opustit
Vdechni do mě život a udělej mě opravdovou
Přiveď mě k životu

(refrén)

Přiveď mě k životu
(Žil jsem ve lži, uvnitř není nic)
Zmrazená uvnitř, bez tvého dotyku, bez tvé lásky
miláčku, jen ty jsi živý mezi mrtvými

(Celou tu dobu jsem nemohla uvěřit, že jsem to neviděla
uvězněná v temnotě, ale tys tu byla přede mnou)
Spala jsem snad tisíc let,musím otevřít oči
všechno je:(bez zvuku, bez myšlenek, bez zvuku, bez duše)
Nenech mě tu zemřít (Musí tu být něco víc)
Přiveď mě k životu

(refrén)

Přiveď mě k životu
(Žil jsem ve lži, uvnitř není nic)
Přiveď mě k životu


Každý je blázen


(Everybody's Fool)

Perfektní od přírody
Ikona vlastního požitkářství
Vše co potřebujeme je
Více lži o světě který

Nikdy nebyl a nikdy nebude
Nemáš rozpaky?, nevidíš mě?
Víte, že jste se všichni zbláznili?

Podívej, právě přichází
Pokloňte se a užasle zírejte
Nyní tě milujeme, žádá závada, když předstíráš
Ale teď vím, že ona

Nikdy nebyla a nikdy nebude
Vy nevíte, jak jste mě zradili
Nějak jste se všichni zbláznili

Kam se schováš, bez masky
Nemůžeš najít sebe samotnou, ztracenou ve tvé lži

Teď znám pravdu,
Vím kdo jsi
a už tě nezbožňuju

Nikdy to nebylo a nikdy to nebude
Vy nevíte, jak jste mě všichni zradili
Nějak jste se všichni zbláznili

Nikdy jsi nebyla a nikdy nebudeš
Nejsi opravdová a nemůžeš mě zachránit
Asi jste všichni blázni

Můj nesmrtelný


(My Immortal)

Jsem tolik unavena tím, že jsem tady
Sužována všemi svými dětskými strachy
A jestli musíš odejít,
Přeji si, aby jsi to udělal právě teď,
Protože tvá přítomnost se tu stále zdržuje
A nenechá mě samotou

Ty rány nevypadají, že by se hojily,
Bolest je až příliš skutečná,
Je toho strašně moc, co čas
nedokáže vymazat

Když jsi plakal, stírala jsem všechny tvoje slzy
Když jsi křičel, bojovala jsem se všemi tvými obavami
a držela jsem tvoji ruku po celá ta léta
ale ty mě máš, stále celou

Zvykl sis mě připoutat svým znějícím světlem
Ale teď jsem poutána žovotem, který ty jsi opustil
Tvá tvář straší, mé jindy příjemné sny
Tvůj hlas zahnal, všechen můj zdravý rozum

Ty rány nevypadají, že by se hojily,
bolest je až příliš skutečná
Je toho strašně moc, co čas
Nedokáže vymazat

Když jsi plakal, stírala jsem všechny tvoje slzy
Když jsi křičel, bojivala jsem se všemi tvými obavami
a držela jsem tvou ruku, po celá ta léta
Ale ty mě máš, stále celou

Tolik jsem se snažila si namluvit, že jsi odešel
A ačkoliv jsi stále se mnou
Byla jsem pořád sama

Vystrašená


(Haunted)

Pomalu a dlouze mi šeptej ta ztracená slova
Stále nemohu přijít na to, co mě tu drží
Když celou tu dobu jsem byla uvnitř tak prázdná
Vím, že jsi stále tady

Sleduješ mě,
Chceš mě,
Cítím, jak mě táhneš dolů
Bojím se tě,
Miluji tě
Nedovolím, abys mě stáhl až dolů

Vystrašená tebou, cítím tě-živého
Tvé strdce, bije v mé hlavě

Sleduješ mě,
Chceš mě,
Cítím, jak mě táhneš dolů
Zachraňuješ mě,
Znásilńuješ mě
Nedovolím, abys mě stáhl až dolů

Tourniquet


(Tourniquet)

Snažila jsem se zabít tu bolest,
ale jen jsem jí tím přinesla více (tak strašně moc)

Ležím, umírám
a roním krvavě rudou lítost a zradu

Umírám, modlím se, krvácím a křičím
Jsem až tolik ztracena, abych mohla být zachráněna,
Jsem až natolik ztracena?

Můj bože, můj pane
Navrať mi spásu
Můj bože, můj pane,
Navrať mi spásu

Pamatuješ si mě ještě?
Byla jsem ztracena tak dlouho
Budeš na protější straně,
nebo na mě zapomeneš?

Umírám, modlím se, krvácím a křičím
Jsem až tolik ztracena, abych mohla být zachráněna?
Jsem až natolik ztracena?

Můj bože, můj pane
Navrať mi spásu
Můj bože, můj pane
Navrať mi spásu

(Chci zemřít!)

Mé rány brečí pro hrob
Má duše pláče pro vysvobození,
Odmítneš mě?
Kriste!Můj pane
Sebevražda

Vymyšlený


(Imaginary)

Postávám u vchodu,
kde budík křičí a příšery volají mé jméno
Dovol mi zůstat,
kde mi vítr šeptá
a kapky deště, jak padají, vypráví příběh...

refr:

Na mém poli papírových květin
a sladkých mraků ukolébavky
Uvnitř sebe si lžu celé hodiny
a pozoruji mé růžové nebe vznášející se za mnou...

Neříkej mi, že nejsem ve styku,
s tímhle zorbujelým chaosem-tvojí realitou
Já vím moc dobře, co leží na druhé straně mého klidného útočiště,
Noční můra-proto si buduju svůj vlastní svět,
abych měla kam utéct...

refr: ---

Pohlcena v mém vlastním křiku,
nemůžu přestat pro ten strach z tiché noci
Oh, jak toužím po hlubokém spánku,
Bohyně vymyšleného světla...

refr: ---
Ovládáš mě


(Taking over me)

Ty si mě nepamatuješ, ale já tebe ano..
Probuzená ze lži jsem se zoufale snažila na tebe nemyslet
Ale kdo může rozhodovat o našich snech?
A já sním...

refr:

Věřím v tebe,
vzdám se všeho, jen abych tě našla
Musím být s tebou,
abych mohla žít, dýchat...
Ovládáš mě

Zapomněl jsi všechno, co vím já a co jsme měli?
Viděl jsi mě oplakávat mou lásku k tobě
a dotkl jsi se mé ruky
V tu chvíli jsem věděla, že mě miluješ...

refr: ---

Dívám se do zrcadla a vidím tvoji tvář
A když se podívám dost hluboko,
tolik věcí uvnitř mě stejně jako ty...
Ovládají...

refr: --- (2x)
Ahoj


(Hello)

Na školním hřišti opět zvoní
Dešťové mraky si znovu přicházejí hrát
Neřekli ti, že nedýchá?
Ahoj, jsem tvá mysl,
dávám ti někoho s kým si můžeš promluvit...
Ahoj

I když se zasměju a nevěřím,
brzy, zjistím, že se z toho snu probouzím
Nesnaž si mě připoutat, nejsem zlomená
Ahoj, jsem lež,
žiju pro tebe, tak se můžeš schovat...
Neplač...

Najednou si uvědomím, že nespím
Ahoj, jsem stále tady...
Všechno to, co odešlo se včerejším dnem....
Můj poslední nádech


(My last breath)

Vydrž při mě, lásko
Víš, že nemůžu zůstat dlouho
Vše, co jsem ti chtěla říct bylo, že tě miluju a
nebojím se...
Slyšíš mě?
Cítíš mě ve svém objetí?

refr:

Zadržuji svůj poslední nádech,
bezpečně uvnitř sebe
Všechny myšlenky o tobě jsou
sladkým, blaženým světlem,
končí to tady dnes večer...

Budu postrádat zimu,
svět plný křehkých věcí
Hledej mě v bílém lese,
budu se ukrývat v dutém stromě
(přijď a najdi mě)
Vím, že mě slyšíš
Cítím to v tvých slzách

refr: ---

Zavíráš oči, aby ses vytratil,
modlíš se, aby tě tvé sny teď a tady opustily,
ale stále jsi vzhůru a znáš pravdu
Nikdo tu není...
Řekni dobrou noc
a neboj se
Voláš mě, voláš mě,
zatímco se ztrácíš v temnu...

Šepot


(Whisper)

Chyť mě, když padám
Řekni, že jsi tady a všechno je to za námi
Mluvím do vzduchu
Nikdo tu není a já padám sama do sebe
Tahle pravda mě přivádí k šílenství
Vím, že můžu zastavit tu bolest,
když ji nechám odejít,
když ji nechám odejít...

refr:

Neotáčej se
(Nedávej mě té bolesti)
Nesnaž se schovat
(jakoby volali tvé jméno)
Nezavírej oči
(Bůh ví, jaké lži se za nimi skrývají)
Nezhasínej světlo
(Nikdy nespí-nikdy neumírá)

Bála jsem se toho, co vidím,
ale nějak vím, že toho přijde ještě mnohem víc
Zmrazená ve svém strachu
a brzy budu oslepena slzami
Vím, že můžu zastavit tu bolest,
když ji nechám odejít,
když ji nechám odejít...

refr: ---

Spadlí andělé u mých nohou
šeptající hlasy do mých uší
Smrt před mýma očima,
leží blízko vedle mě, mám strach
A pokyvuje mi,
Vzdám se?
Začátek mého konce
Vzdám se všeho, abych poznala svůj konec...