Prosinec 2008

Přáníčko :-)

31. prosince 2008 v 11:46 | Mishka |  ! Aktuálně !
Hodně štěstí a zdraví do Nového roku...Mimochodem v novinách jsou různé články jak předejít kocovině anebo co dělat když už ji máme-jen takové doporučení =P

History

27. prosince 2008 v 22:53 Seether
Jestli si myslíte, že podpis smlouvy s velkou americkou vydavatelskou firmou může od základu změnit váš život, tak máte pravdu. Příkladem budiž kapela SEETHER z Jižní Afriky. S tamní rockovou scénou nemáme u nás v Evropě téměř žádné kontakty a osobně si vzpomínám pouze na kapelu TRIBE AFTER TRIBE, jejíž původ také sahá do Jižní Afriky, která ale od roku 1990 působí v Los Angeles. SEETHER se po úspěchu na domácí půdě a následném podpisu smlouvy se známou americkou firmou WIND-UP začali prosazovat nejprve v Americe a časem jaksi automaticky i ve zbytku světa, takže se s nimi můžeme dnes seznámit i my.

"Globalizace v praktickém životě"
Zpěvák, kytarista a textař Shaun Welgemoed je po matce Afričan, po otci Angličan a v době svého dospívání si jako mnoho jeho vrstevníků představoval, jaké by to bylo stát se skutečnou rockovou hvězdou. Na rozdíl od většiny z nich se ale proto rozhodl také něco udělat a tak spolu s bubeníkem Davidem Cohoem a baskytaristou Dalem Stewartem založil v květnu 1999 kapelu, kterou nazvali SARON GAS. Jejich hudba byla od počátku silně ovlivněna BLACK SABBATH, DEFTONES, CREED a SILVERCHAIR, avšak SARON GAS se přece jen snažili o originálnější projev, založený především na osobním prožitku a vlastních zkušenostech. Shaun Welgemoed ve svých textech zobrazoval skutečný život, jaký jej obklopoval a stejná byla i jejich hudba. Realistická, stylově rozmanitá a přitom dostatečně tvrdá. Síla a emoce se staly jejich největší devízou a SARON GAS se téměř okamžitě stali velkou nadějí současné jihoafrické rockové scény. V roce 2000 podepsali nahrávací kontrakt s firmou MUSKETEER RECORDS a s respektovaným jihoafrickým producentem Brianem O'Shea-mem natočili za dva měsíce první studiové album, nazvané "Fragile''. Nahrávka přinesla kapele i první "hity" v podobě skladeb "69 Tea" a "Fine Again", z nichž především ta druhá vysoko bodovala v tamní národní hitparádě. Skupina aktivně cestovala po celé Jižní Africe a její koncerty měly mezi tamními rockovými fanoušky značnou odezvu. Takový úspěch neunikl americkému vydavatelství WIND-UP (CREED, DROWNING POOL, ALTER BRIDGE), kteří se SARON GAS uzavřeli smlouvu na 7 alb. Kapela se ještě v tom roce přemisťuje do USA a po dohodě s vydavatelskou firmou mění název na SEETHER.

"Země neomezených možností"
Mohlo by se zdát, že přesun z Jižní Afriky do USA bude pro kluky značný "kulturní šok", ale opak byl pravdou. "Hm....ani ne, usmívá se Shaun. Když jsme vyrůstali, pořád jsme sledovali aktuální hudební dění především v Americe a i díky tomu jsme ovlivněni hlavně hudbou ranných devadesátých let. Vždycky jsme se cítili být součástí této scény, přestože jsme se fyzicky nacházeli na druhé straně zeměkoule. Nehledě na to, že americký Středozápad vypadá úplně stejně, jako středozápad Jižní Afriky. Ale trošku naivní jsme samozřejmě byli, přiznává nakonec Shaun. Náš původní plán žít na Manhattanu, se záhy ukázal jako absolutní nesmysl, protože je tam všechno tak neskutečně drahý a my neměli ani floka. Tak jsme se raději přesunuli do Los Angeles, kde už to bylo v pohodě. Dnes ale můžeme říct, že v podstatě žijeme v naší dodávce". Ihned po příjezdu do Ameriky začali SEETHER pracovat na druhém albu nazvaném "Disclaimer", které obsahovalo většinu skladeb z jejich debutu, plus 6 nových kompozic. Bubeník David Cohoe těžce nesl odloučení od rodiny a přátel a celé to nakonec vyvrcholilo jeho odchodem z kapely a návratem do Jižní Afriky. Na krátkou dobu jej vystřídal Nick Oshiro, kterého záhy nahradil Kevin Soffera, jenž s sebou přivedl druhého kytaristu Pata Callahana. Krátce nato změnil zpěvák Shaun Welgemoed své příjmení na "Morgan", které si podle jeho názoru budou lidé lépe pamatovat. No…nechci jim šahat do svědomí, ale vypadá to, že SEETHER byli pro svůj úspěch ochotni udělat téměř cokoliv.

"Hudebník=obchodník?"
SEETHER začali koncertovat po celé Americe a v roce 2003 vystupují dokonce na Ozzfestu, kde si zahráli spolu s DOWN, MESHUGGAH a ROB ZOMBIE. Skladby jako "Fine Again" a nebo "69 Tea" měli úspěch i v Americe a video k první jmenované celkem často rotovalo na MTV2. "Máme spoustu fanoušků, kteří za námi cestují stovky mil, jen aby viděli náš koncert, říká Shaun, jeden chlápek přiletěl dokonce až z Kanady". Jejich jihoafričtí fanoušci se možná cítili být trochu zanedbávaní a tak v tom samém roce absolvovali SEETHER také turné po Jižní Africe. V roce 2004 vyšlo znovu nahrané a nově smíchané debutní album s poněkud nešikovným názvem "Disclaimer II." Z původní sestavy zbylo už jen duo Morgan/Stewart a tak celou desku nabubnoval hostující Josh Freese, který je v současnosti vyhledávaným studiovým hráčem (A PERFECT CIRCLE, PUDDLE OF MUDD, SUICIDAL TENDENCIES, CHRIS CORNELL, ROB ZOMBIE a asi milion dalších). Celé album produkoval Jay Baumgardner (PAPA ROACH, COAL CHAMBER, SYSTEM OF A DOWN, EVANESCENCE ) a oproti původní verzi na něm najdete 4 nové skladby, které už nahrál jejich současný bubeník John Humhrey. Hutný, melodický post grunge s čistým, emotivním vokálem, který je něco mezi Kurtem Cobainem (NIRVANA) a Aaronem Lewisem (STAIND). SEETHER zde střídají důraznější písničky s tklivými baladami, ve kterých se snaží vší silou držet osvědčených klišé, na nichž nechtějí (a nebo spíš nemohou) změnit ani notu. Jenže tím pádem je to celé neskutečně předvídatelné, okatě vykalkulované a šedivě uniformní. Občas sice přitlačí trochu víc (např. v "Pride" nebo "Pig"), ale evidentně je to pro ně jen formální záležitost, zřejmě proto, aby je někdo nenařknul, že hrají hudbu pro holky. Jenže mám dojem, že to je právě to, co ve skutečnosti chtějí nejvíc. Celé album se odehrává podle jednotného scénáře, který prokouknete už během první skladby a po zbytek desky vás už nic jiného nečeká a po pravdě řečeno, musel jsem se vždycky nutit, abych to album doposlouchal celé. Ne že by bylo zas tak špatné, jednotlivé písničky docela ujdou, ale jako celek je to nuda k uzoufání. Ale abych jenom nekritizoval SEETHER mají občas docela hezké vícehlasy (to když se přidá basák Dále Stewart) a nechybí jim hráčská zručnost, jenže takových kapel dnes běhá po světě celá spousta. Jejich africké kořeny které by jim mohly dodat alespoň trochu osobitosti, by jste tam hledali marně. Asi největším tahákem se tudíž stala lehce melancholická, zasněná balada "Broken", kterou zde najdete dokonce ve dvou verzích. Nejprve uslyšíte tu původní, tak jak vyšla na desce, druhá verze vám nabídne společný duet Shauna Morgana a jeho přítelkyně Amy Lee z oslavovaných EVANESCENCE. No nevím jak vy, ale já mám z toho všeho pocit, jako by se mi tady někdo snažil prodat stejnou věc 2x.

"Muka průměrnosti"
Na následujícím albu "Karma and Effect" měli SEETHER dokázat, že přes všechny výhrady jsou především rockeři a ne nějací popoví panáci, jak tomu napovídaly některé momenty z předchozí desky. "Karma and Effect" začíná docela slibně dramatickou "Because of Me" se snaživě hřímajícím kytarovým riffem a Shaunovým nabuzeným řevem, ovšem celé jim to vydrží pouze úvodních 20 vteřin a pak to zase celé zmizí pod nánosem popového balastu. A to je v podstatě model, na kterém je postaveno celé album. SEETHER se zde chvílemi tváří jako drsní hoši z ulice a vzápětí zase jako hodní hoši odvedle, co v životě neřekli sprosté slovo. Produkce se tentokrát ujal Bob Marlett (TWO (Halford), ALICE COOPER, MOTLEY CRUE, ILL NINO) a jeho až příliš uhlazené pojetí SEETHER podle mě taky moc neprospělo. V některých skladbách se dokonce nerozpakují téměř do puntíku obšlehnout NIRVANU (např. ve skladbě "Remedy"), což pokládám za poněkud neomalené. Potenciálním hitem by se pak mohla stát skladba "The Gift", s níž kapela evidentně touží navázat na úspěch "Broken". Celkově se tedy dá říct, že SEETHER bohužel schází elementární dávka originality a vlastního názoru na věc a že se přes všechnu svou snahu podle mého názoru zařadí do nekonečného zástupu kapel, po kterých za pár let neštěkne ani pes. Jsou typickým představitelem daného žánru, který se však jen veze na vlně, vzedmuté koncem 90. let kapelami jako BUSH, CREED, STAIND, SILVERCHAIR a nebo NICKELBACK.

Diskografie:
Disclaimer (2000)
Disclaimer II (2004)
Karma and Effect (2005)

zdroj: http://rockblock.musichall.cz/

Moje další tužkou kreslené obrázky :-)

27. prosince 2008 v 22:35 | Mishka |  Různé zajímavosti
Tak tenhle visí panu učiteli angličtiny v jídelně zarámovaný...blázen:D
Tohle bylo paní učitelce,která mě hodně naučila ale nemám ji ráda pořád:-)
Ville valo-můj začátek s tužkou:-) Ta jeho kérka...O nervy fakt:D

Amy Lee...blbě se naskenoval ale ve skutečnosti je fak t moc pěkný..teda byl no:(
To už ani nevím...:-)Asi od trpaslíka...
Opět Amy


Merry Xmas

24. prosince 2008 v 15:15 | Misha |  ! Aktuálně !
Tak vám všem mojí milí zlatí přeju Krááásné vánoce,hoodne dárečků pod stromečkem a moc se nepřežerte!!!
Mishka <3

Foxboro Hot Tubs-Jak to doopravdy je?

21. prosince 2008 v 9:37 | Misha |  Green Day
Vznik skupiny Foxboro Hot Tubs provázelo mnoho fám. Jsou to Green Day? Nejsou to Green Day? Fóra byla plná důkazů o tom, že jde o projekt muzikantů kolem Billie Joe Armstronga, stejně jako logických zdůvodnění, proč to Green Day být nemůžou. Každopádně "Stop Drop And Roll!!!" je skvělá deska.


Foxboro Hot Tubs - Stop Drop And Roll!!!
Vydáno: 19.5.2008
Celkový čas: 32:42
Skladby: Side A: Stop Drop And Roll, Mother Mary, Ruby Room, Red Tide, Broadway, She's A Saint Not A Celebrity
Side B: Sally, Alligator, The Pedestrian, 27th Ave. Shuffle, Dark Side Of Night, Pieces Of Truth


V dubnu se vše rozlousklo v dopisu odeslaném americké MTV. Ano, je to tak, Foxoboro Hot Tubs (MySpace.com) jsou Green Day, kteří s podobnými bokovkami již mají zkušenosti - vzpomeňme projekt The Network z roku 2003, jenž je členům Green Day také přisuzován, ale k němuž se pro změnu kapela nikdy oficiálně nepřiznala a naopak veškeré zprávy,
, které by je s touto new wave partou spojovaly, rázně dementovala. Ale zpátky k FHT a pěkně od začátku. Green Day se do širšího povědomí dostali v roce 1994, kdy po dvou slušných deskách vydaných na labelu Lookout! Records, vypustili megaúspěšné album "Dookie" (prodáno více než 15 milionů kopií). Čerstvý projekt Foxboro Hot Tubs se vrací ještě dál. Na přelom 60. a 70. let, k syrovému a garážovému zvuku, který představovaly kapely jako The Kings, Iggy & The Stooges a k nimž je dnes moderní, a jak ukazují The Strokes i zdařilé, se úspěšně vracet. Pro Green Day to ale není nic nového a když si poslechnete rozšířené vydání debutového alba nazvané "1,039/Smoothed Out Slappy Hours", musíte tam podobné závany obdivu k zvukově neučesaným idolům ze 70. let slyšet. A teď, po osmi letech přišla ta správná doba ohlédnout se ke kořenům. A ať k tomu byl jakýkoliv důvod, vyšlo to znamenitě. Kapela na to šla docela rafinovaně, schovala se za nic neříkající jméno a v prosinci na svůj web zdarma vyvěsila celou a-stranu chystaného alba. Krátké, úderné a chytlavé songy, k tomu fámy, o nichž jsem psal výše, vyvolaly o kapelu živý zájem. Deska, věrně kopírující klasické vinylové nahrávky z doby, k níž odkazuje (akcentování jejích dvou stran, retro obal), si lepší reklamu nemohla přát. Kromě rychlých, ostře řezaných riffů ("Ruby Room") náležitě syrovému zvuku a občasných odklonech k popu ("The Pedestrian") máte od prvního poslechu pocit, že jste to všechno už někde slyšeli. A inspirace některými prověřenými kousky je tu víc než jasná. Třeba taková "Alligator" působí, jako by kapela hodně dlouho neustále dokola poslouchala "You Really Got Me" od Kinks a pak se pustila do psaní své vlastní skladby. A podobných příkladů by se dalo najít skoro tucet. "Stop Drop And Roll!!!" (btw: další letošní deska s třemi vykřičníky v titulu) nepřináší vůbec nic nového, jde jen o dobře zahraný a nesmírně chytlavě (jak to Green Day vždy uměli) napsaný garážový rock s dnešním zvukem. Je to především zábava, radost z hraní a poukázání na to, že i The Kinks můžou být stále aktuální. A i když jde vlastně jen o jakýsi retroprojekt bez progrese, Foxboro Hot Tubs do toho šli s plným nasazením a výsledek je znamenitý.

Mike Dirnt

20. prosince 2008 v 22:56 | Misha |  Green Day
  • Narozen: Berkeley, Californie, USA
  • Stav: rozvedený, nyní zasnoubený s přítelkyní Sarah???
  • Děti: Estelle Desiree (1997) s exmanželkou
  • Nástroje: baskytara, kytara, bubny
Michael Ryan Pritchard, dneska známý jako Mike Dirnt, se narodil 4. května roku 1972 do chudoby. Mikeova máma byla závislá na heroinu. Ještě když byl dítě, byl nabídnut k adopci. Během svého dětství střídal svoje rodiny po chvilkách. Když bylo Mikeovi pouhých 6 let jeho adoptivní rodiče se rozešli. Mike zůstal s adoptivní matkou a starší sestrou. Mike potkal Billieho Joe v 5. třídě ve školním bufetu a od té doby jsou nejlepšími kamarády. Nakonec si Mike pronajmul byt v Billieho baráku a společně pracovali v restauraci, kde pracovala Billieho máma. Oba, Billie i Mike, byli fascinování punkrockovou muzikou a založili spolu skupinu Sweet Children. Narozdíl od Billieho měl Mike na střední škole dobré známky a má za sebou dokonce několik seminářů na společensko-vědní fakultě.
Mike se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Anastasií v roce 1996 a jejich dcera Estelle Desiree se narodila v dubnu roku 1997. Mike svou dceru strašně miluje a jeho přezdívka pro ní je: 'Hero'. Dnes jsou Mike a Anastasia rozvedení, ale jsou stále dobří přátelé. Mike nyní žije v Oakland, Californie, USA.

Tre Cool

20. prosince 2008 v 22:54 | Misha |  Green Day

Tré Cool - Fran Edwin Wright III.

Tré Cool
  • Narozen: Frankfurt, Německo
  • Stav: 2x rozvedený, poté zasnoubený s bubenicí The Donnas - Donnou C., nyní má pravděpodobně novou přítelkyni Megan
  • Děti: Ramona (1995 z prvního manželství), Frankito (2001 z druhého manželství)
  • Nástroje: bubny, acordión a kytara
Nejmladší člen kapely Green Day Tré Cool vyhrál v roce 2005 anketu o nejlepšího bubeníka punk a alternativního rocku vyhlášenou časopisem Drum. Tré si, bohužel pro nás, své soukromí bedlivě střeží, a tak se o něm toho tolik neví, přesto jsme se pokusili sebrat alespoň nějaké informace, které možná ještě nevíte, nebo jste nevěděli, do kterého období jeho života je zařadit.

Kariéra

Tré Cool
Frank Edwin Wright III., známý jako Tré Cool, se narodil 9. prosince 1972. Jeho otec, pilot helikoptéry ve Vietnamské válce, se rozhodlo přestěhovat rodinu do USA - Willitsu v Californii, aby je izoloval. Jejich nejbližší soused byl tehdy budoucí majitel nahrávací společnosti Lookout! (Larry Livermore), který v tu dobu byl zpěvákem v punkové kapele The Lookouts. Ve 12 letech se Tré s touto kapelou spojil a dal si jméno Tré Cool, což ve francouzštině znamená velmi cool.
Když se John Kriftmeyer (Al Sobrante) rozhodl opustit Green Day, navrhl Livermore Trého jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít Trého za bubeníka. V té době byl Tré ve 2. ročníku univerzity. Rozhodl se odejít, aby mohl jet s Green Day na významné turné.
Trého otec, který vlastnil malou dopravní společnost, byl dokonce řidičem kapely na třech turné. "Sledoval jsem je od doby party dětí až po skupinu muzikantů s pracovní morálkou," říká Trého otec, Frank Wright II. "Na jejich prvním nebo druhém turné to bylo spíše o párty než o něčem jiném. Stále se škrábu na hlavě a říkám si 'Jak to ksakru udělali?' Cvičili v mém obývacím pokoji - hodně songů tu vytvořili na Dookie. Slyšíš je a nepředpokládáš, že lidé půjdou do obchodu a koupí to. Ale když ano, ty jen řekneš Wow, to je tak Cool.'"
Tré zpívá a hraje na kytaru v písních Dominated Love Slave a All by Mysem, z alba Kerplunk! a Dookie a napsal čtvrtou část z písně Homecoming - Rock and Roll Girlfriend na albu AMerican Idiot. Také nazpíval a zkomponoval track DUI (Driving Under the Influence), který byl nahrán běhen Nimrod sessions a vyšel na desce SHenanigans (sestava B-sidů), ale byl opomenut na verzi pro US.
Během radiového rozhovoru ve washingtonské alternativní stanice DC 101, Tré zpíval a hrál na kytaru krátký song zvaný Like a Rat Does Cheese, song o potěšení z orálního sexu.
Green Day nedávno nahráli verzi Chocolate Rain od Tay Zonday s Trého zpěvem za doprovodu Billieho Joea na bubny. Cool to poslal na YouTube v srpnu 2007. Zmínilo se o tom několik tisků.

Soukromý život

Tré Cool
V roce 1995 se Tré oženil s přítelkyní Liseaou Lyons, která jako talentovaná fotografka pracovala v New Yorku. Už v lednu se jim narodila dcera Ramona, která byla pojmenována podle Trého hrdiny Joeyho Ramonea. Ta nyní žije se svou matkou v New Yorku.
V roce 2000 se Tré podruhé oženil. S Claudií má syna Frankita (narozen v roce 2001). Ale i s Claudií se rozvedl, aby se mohl zasnoubit s Donnou C, bubenicí z dívčí rockové kapely The Donnas. Nyní má pravděpodobně novou přítelkyni Megan.
Cestování s Green Day musí být obrovská legrace, neboť s Trém Coolem není jediná nudná chvilka, kdy by nepředved něco nečekaně šíleného.

Tak jde čas

Podívejte se na unikátní seriál webu www.greenday-cz.com Tak jde čas s Tré Coolem, který zachycuje Trého vzhled od dětství až po současnost.


Zajímavosti
Tré má na pravé paži vytetované okno, kterým je prohozená televize a nad tím nápis E.B.P.M., na levé paži má vytetovanou nějakou vílu s balonkem, na zadku má vytetovanou nějakou hlavu (mně připomíná tu z Kerplunku, ale asi to nebude ona) a říká se, že má na noze šperk, ale já si myslím, že je to také tetování.

Billie Joe Armstrong

20. prosince 2008 v 22:46 | Misha |  Green Day
Povolání: zpěvák, kytarista
Věk: ...
Datum narození: 17. 2 1972
Místo narození: Rodeo, Kalifornia, USA
Znamení: Vodnář
Člen skupin: Green Day, Foxboro Hot Tubs

Billie Joe Armstrong přišel na tento svět 17. února roku 1972, jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho otec byl jazzman a řidič kamiónu, zatímco jeho matka servírkou v lokální restauraci jménem Rod's Hickory Pit. Byla také velký fanouškem country hudby, kterou milovala. Billie začal se zpíváním, když mu bylo pouhých 5 let! Chtěl obcházet nemocnice a zpívat tam nemocným, aby se cítili lépe. Poté nahrál svůj první song "Looking for Love" u místní nahrávací firmy Fiat Records. Jeho otec se rozhodl, že mu dá elektrickou kytaru, kterou pojmenovali prostě "Blue." Billie do dneška používá několik replik této kytary. Kytara byla to poslední, co stihl otec Billiemu dát. Když bylo BJ 10 tak jeho otec zemřel na rakovinu. Jeho matka stále pracovala v Rod's Hickory Pit, Valleio, California. Musela živit jak sebe, tak svých 6 dětí. Billie Joe i Mike později v této restauraci pracovali.

Billiemu bylo 10 (1982), když ve školním bufetu potkal Mikea. Pak ho a jeho dva bratry Matta a Erica zasvětil do punkrocku. Brzy na to Billie, Mike a bubeník jménem John vytvořili punkovou skupinu, kterou pojmenovali Sweet Chlidren. Den před svými 18. narozeninami a polovinou studia na střední škole, opustil Billie školu, aby mohl všechen svůj čas věnovat Sweet Children. Věděl, co chce dělat: Hrát... John (Al Sobrante) kapelu opustil, aby se mohl věnovat studiu na vysoké škole, a proto naverbovali nového bubeníka jménem Tre Cool.

Později se Sweet Children přejmenovali na Green Day. Ještě předtím procestovali celou zem jen s trochou peněz a přespávali u svých fanoušků. V roce 1990 v Minneapolis poprvé Billie spatřil svou budoucí ženu Adrienne. Okamžitě si domluvili rande a 2. července 1994 se po 5 minutovém obřadu vzali. Den po svatebním obřadu přišla Adrienne na to, že je těhotná. Jejich syn Joseph Marcicano Armstrong se narodil v Březnu 1995. O tři roky později, 12. září 1998, další chlapec Jakob Danger zvýšilpočet členů rodiny Armstrongů. Dnes žijí Billie Joe, Adrienne, Joseph a Jacob společně v Berkeley v Kalifornii.

Také si střihnul roli ve filmu Simpsoni ve filmu- hrál sám sebe(jak originální :D )

Životopis

20. prosince 2008 v 22:07 | Misha |  Green Day

Historie kapely Green Day

Billie a Mike v roce 1989 Dva nejlepší přátelé z dětství, Billie Joe a Mike, založili svou první kapelu "Sweet Children" v městečku Rodeo v Kalifornii, když jim bylo čtrnáct. V roce 1989, se k nim přidal bubeník John (známý jako Al Sobrante) a tehdy se již nadobro skupina přejmenovala na Green Day, podle jedné z písní svého alba.
1.039 Smoothed Out Slappy Hours, se stalo historicky prvním Billie a Mike v roce 1991 počinem Green Day. Krátce po jeho uvedení (jenž bylo zpožděno o rok), opustil kapelu bubeník Al Sobrante (z důvodu studia na Vysoké škole) a protože se již blížilo vydání druhého alba Kerplunk, rychle jej nahradil, nyní stávající bubeník Green Day, Tre´ Cool.
Na jaře 1994 spatřilo světlo světa v pořadí třetí CD Green Day, Dookie a díky podpoře MTV mohly být uveřejněny i první klipy "Longview" a "Welcome To Green Day v roce 1994 Paradise". Dookie se stalo slavným. Během léta se stále rozvíjelo s hity jako "Basket Case" a pět týdnů na to se umístilo v žebříčku American modern rock charts. Na konci léta pak skupina sklidila ovace na své show ve Woodstocku, která jen pomohla zvýšit prodejnost Dookie. Prodalo se přes 5 miliónů alb a to jen v USA. V celé Americe pak něco okolo 8 miliónů. Dookie se rovněž dostalo ocenění na Grammy Awards v roce 1994.
Insomniac proto na sebe nenechal dlouho čekat. S písní J.A.R, jenž se objevila ve filmu "Angus" , dobře vstoupil do Americké hitparády a zabydlel se na 2.místě. Green Day v roce 1996
Green Day tehdy na jaře roku 1996 zrušili evropské turné, z důvodu absolutního vyčerpání. Zbytek roku strávila kapela pracemi na dalším albu, jenž bylo tehdy některými označováno za nejlepší z jejich dosavadní kariéry.
Nimrod byl různě přijímán kritiky, ale skvěle fanoušky. V prvním týdnu po uvedení na pulty se prodalo na 80 000 kusů. Green Day v roce 1998 Píseň "Hitchin´ a Ride" se velmi dobře prosadila na MTV, ale především jednoduché pojetí písně "Good Riddance (Time Of Your Life)" považovala kritika za výtečný kousek. Nimroda se však nakonec prodalo přibližně jen okolo 2 miliónů.
Skupina si však zlepšila reputaci po tom, co za svou živou show získala ocenění Best Live Performance at the Kerang! v roce 1998.
Někteří tvrdili, že styl Green Day zní Britsky, ale Billie na to jen odpovídal: "Zníme jako Angličani, tvářící se jako Američani, co se tváří jako Angličani..." Možná, že z toho někdo bude zmatený, ale kdo ví, jak vlastně funguje Billieho smysl pro humor.
Do vydání Warning bylo o Green Day sotva slyšet, tedy až do roku 1999, kdy se objevili na Bridge School, Green Day v roce 1999 benefičním koncertu Neila Younga. Album Warning začali nahrávat velmi brzy po Nimrodovi, ale udělali tehdy zásadní změnu, a to že propustili svého producenta, Scotta Litta a rozhodli se produkovat si alba sami. Po dokončení nahrávání se Green Day rozhodli, dělat zase něco jiného a proto se vydali na turné 2000 Vans warped tour. Green Day tehdy hráli úžasně, na jejich koncerty přišlo více fanoušků, než kdy jindy.
Warning bylo do oběhu uvedeno v roce 2000 a bylo (údajně) zdaleka tím nejambicióznějším počinem Green Day. První singl "Minority" z tohoto alba se stal extrémně úspěšným. Green Day v roce 2001 Už ve čtvrtém týdnu billboardy American modern rock charts hlásaly, že žádná jiná píseň od Green Day neudeřila na první příčky hitparád tak rychle.
International Superhits byla kompilace nejznámějších a nejúspěšnějších písní Green Day a byla vydána roku 2001. Lidé si tehdy uvědomili, jak se tahle kapela za celou dobu svého dosavadního projevu dostala do jejich podvědomí a spousta z nich poznala, že z vandalského punku, jaký jim byl znám, tenhle hudební styl obrátila správným směrem.
Shenanigans byl jen další skvělý dárek pro fanoušky Green Day. Dokonce píseň "Espionage" z tohoto alba byla použita ve filmu "Austin Powers: Špión, kterej mě vojel", a je na oficiálním soundtracku!
A konečně nejdiskutovanější album Green Day poslední doby, z něhož se písně stávají doslova historickými hity. Green Day v roce 2004 American Idiot, byl vydán 21.září 2004 a dostává se mu jen těch nejlepších recenzí. Někteří sice Green Day vyčítají, že se nedrželi svého původního stylu, ale na každém z nich, se podepsala melodie kterékoli písně z tohoto alba. Pravda je taková, že na American Idiot najdete 13 písní, z nichž se každá malinko liší, avšak přesto stále ve své podstatě zůstávají stylem Green Day.
Kluci z Green Day vložili do tohoto alba velkou dávku energie a udělali z něj to, co někteří považují za konečný a nejlepší jejich počin.
Kapela po vydání alba American idiot odstartovala monstrózní turné po celém světě, když odehrála ne desítky, ale stovky koncertů, mezi nimiž nechyběla ani Praha (5. června 2005).
Prozatím poslední koncert odehrála skupina 17. prosince 2005 v Australském Melbourne před 37000 diváky.
Green Day a U2 v New Orleans - září 2006 ukončení turné kapela hlásala odpočinek a následný návrat do studia a příprava nového alba. V plánu bylo i natočení filmu na motivy alba American Idiot, ake tento projekt byl několikrát pozastaven. Nové album dodnes není na světě, ale na oficiálních stránkách kluci píší: "V tuto chvíli máme spoustu nápadů, budeme na nich pracovat určitě ještě napřesrok."
V době "odpočinku" kapela vyprodukovala několik bokovek. Ku příležitosti znovuotevření Louisana Superdome v New Orleans v září roku 2006 nahráli spolu s O2 píseň The Saints Are Coming. V roce 2007 Cover verzí písně Johna Lennona Working Class Hero na albu Instant Karma: The Campaign To Save Darfur přispěli k záchraně Darfuru. Green Day se nakonec objevili i ve filmu, i když ne v plánovaném American Idiot, ale v kresleném Simpsonovi ve filmu, pro který i nahráli titulní píseň.
Doposud posledním počinem bylo vytvoření skupiny Foxboro Hot Tubs a vydání alba Stop Drop And Roll!!!

Time Of Your Life //
// stáhnout »
Doporučuju je pěkná :-)
American idiot //

// stáhnout »
No tuhle snad znají všichni :-)

Moje básnička :-)

20. prosince 2008 v 21:16 | Misha |  Smutné i nesmutné, a veselé taky ne...
Slza ukapla z tváře
Krev teče z paže
Oči otevřeně zírají
Bývaly nejkrásnější pro ty, co ji znali
Proč ta dívka ukončila svuj život?
Nemohla už se na to dál dívat

Byla šťastná - a on to věděl
Ale přesto jí krutou pravu nepověděl
Měl ji velmi rád
Ale chtěl být jen kamarád

Celé své srdce mu dala
A těmi krásnými pocity se kochala
Byla tak šťastná když ho prvně viděla
Studená žiletka všechno to skončila
Nakonec řekl, že ji lásku nemůže dát
Pokaždé přišel si jen hrát

Strašně se trápila
Nemohla dál
Někdo jí naději a srdce vzal
Je pozdě, zlykat prosti ji a křičet
Teď už nezbyde, než nad hrobem brečet...


Fotky z Lena (2008)

20. prosince 2008 v 16:19 | Misha |  Obrázky Amy Lee

Nové fotky v galerii

20. prosince 2008 v 10:08 | Misha |  ! Aktuálně !
Tak jsem přidala nové fotky do galerie tak se můžete kouknout :-) Jsou tam fotky z The Open Door, My Immortal aj.

Metallica,nový videoklip

20. prosince 2008 v 9:55 | Misha |  ! Aktuálně !
Metallica zveřejnila druhý videoklip ke své nové desce "Death Magnetic", která je na trhu od září. Tentokrát se jedná o píseň "All Nightmare Long". 15. prosince pak vychází stejnojmenný singl. Video můžete shlédnout na oficiálních stránkách Metallicy.Metal trošilinečku jinak

18. prosince 2008 v 20:00 | Misha |  Různé zajímavosti
Tohle mi kdysi poslala moje metalem odkojená kamarádka, které jsem taky věnovala jednuc elou rubriku (straaašně se vztekala :D )

Power metal: Metalista přijede na bílém jednorožci, unikne drakovi, zachrání princeznu a pak se s ní miluje v kouzelném lese.

Thrash metal: Metalista přijede, bojuje s drakem, zachrání princeznu a vošuká ji.

Heavy metal: Metalista přijede na harleyi, zabije draka, dá si pár piv a vošuká princeznu.

Folk metal: Metalista přijede s přáteli, kteří hrají na akordeony, violy, flétny a spoustu dalšich podivných nástrojů, drak usne (z všeho toho tancování). Pak všichni odjedou…..bez princezny.

Viking metal: Metalista připluje na lodi, zabije draka svojí velkou sekyrou, stáhne ho z kůže a sní. Znásilní princeznu k smrti, ukradne její věci a před odjezdem zapálí hrad.

Death metal: Metalista přijede, zabije draka, vošuká princeznu, zabije ji a odjede.

Black metal: Metalista dorazí o půlnoci, zabije draka a nabodne ho na kůl před hradem. Potom vošuká princeznu do zadku, vypije její krev během rituálu před tím, než ji zabije. Pak ji nabodne na kůl vedle draka.

Gore metal: Metalista přijede, zabije draka a rozhází jeho vnitřnosti před hradem, vošuká princeznu a zabije ji. Potom ji znova vo*uká, rozpáře břicho a sní její vnitřnosti. Potom to, co zbyde, vo*uká ještě jednou, spálí mrtvolu a ješte jednou vošuká.

Doom metal: Metalista přijede, spatří jak je drak obrovský, pomyslí si, že ho nemůže nikdy přemoct, potom propadne depresím a spáchá sebevraždu. Drak ho sní a princeznu si dá jako dezert. A to je konec smutného příběhu.

Progressive metal: Metalista přijede s kytarou a zahraje 26 minutové sólo. Drak se z nudy zabije sám. Metalista dorazí do princezniny ložnice, zahraje další sólo s použitím všech technik a melodií, které se naučil v posledním roce na konzervatoři. Princezna uteče a vydá se hledat heavy-metalistu.

Glam metal: Metalista přijede, drak se začne smát, když uvidí jeho zjev a nechá ho projít dovnitř. Poté, co vejde do hradu, ukradne princezně make-up a začne natírat hrad nádhernou růžovou barvou.

Nu-metal: Metalista dorazí v Hondě Civic a pokusí se bojovat s drakem. Jenže uhoří, když jeho pytlovité oblečení chytne plamenem.

Redneck metal: Metalista dorazí na fichtlovi, draka vožere, pobleje, s princeznou si pořídí deset blbých dětí a pak jde pro vidle a vykydá hnůj v maštali.

Speed metal verze 1
: Metalista rychle a jednoduše přiběhne, draka rychle a jednoduše zabije svým hlasem, rychle a jednoduše vošuká princeznu. A stejný postup opakuje minimálně na dalších deseti hradech….

Speed metal verze 2: Metalisti přijedou a začnou si dělat z draka srandu. Ten se rozbrečí a zemře žalem. Pak si začnou dělat srandu i z princezny a ta se přidá k jejich skupině jako ženský vokál a jdou si dělat srandu z někoho dalšího.

NS black metal:
Metalista přijede tankem Tiger, draka uhajluje k smrti a princeznu zplynuje, neboť nebyla arijského původu.

White metal: Nějací divní poutníci přijdou s další částí Ježíšova kříže. Drak kříž během okamžiku změní na popel a tak na něj pošlou křížovou výpravu.

Atmospheric metal: Ještě dřív, než se metalisti k drakovi dostanou, chcípnou únavou z neustálého tahání svých nástrojů.

Industrial metal: Metalisti postaví vedle hradu továrnu a všichni se udusí jejími zplodinami. Hrad se začne rozpadat a tím je nádherné dílo Glam metalisty nenávratně zničeno.

Symphonic metal: Dorazí celý orchestr a vytvoří z hradu veliké mraveniště. Drak tedy má zásoby na zimu.

Gothic metal: Metalista přijede, draka zkrotí a jde se s princeznou kochat pohledem na půlnoční hřbitov.

Taková blbůstka :-)

17. prosince 2008 v 20:03 | Misha |  Různé zajímavosti
Aby ses cítil poctěn...Ale neber to moc vážně Ajo, ano? :-D

Pesooo

17. prosince 2008 v 19:58 | Misha |  Smutné i nesmutné, a veselé taky ne...
Tak tímhle psím kukučem jsem se omlouvala mému drahému kamarádovi....(a zabralo,doufám že si tohle nepřečte :D )

Přísloví co jsem našla v knížce, jsou moc krásná a i poučná ;-)

17. prosince 2008 v 19:29 | Misha |  Citátky
Čest a dobré jméno si nekoupíš na trhu.
Slovenské přísloví

Z čistého pramene plyne čistá voda.
Latinské přísloví

Kapka vody, i ta nejmenší, když se spojí s oceánem nikdy nevyschne.
Indické přísloví

Voda s vodou se spojí, smetí utíká k břehu.
Malajské přísloví

Rozlitou vodu už neposbíráš zpátky.
Sabelské přísloví

Za povodně žízníme nejspíše.
André Mawiois

Voda si vykloubí cestu i ve tvrdé skále.
Korejské příslovíNázev knížky vážně nevím, takže mi zas nezapomeňte všichni napsat jak si všechno strašně přivlastňuju a kopíruju .... (myšleno ironicky komu nedochází)

Slečna s deníkem kreslená mnou

17. prosince 2008 v 19:13 | Misha |  Smutné i nesmutné, a veselé taky ne...
Tahle slečinka už také není :( Ať je vám zem lehká moje milé obrázky

Andílek mnou kreslený

17. prosince 2008 v 19:11 | Misha |  Smutné i nesmutné, a veselé taky ne...
Je to focené no... Ale bohužel žádný z mých obrázků už neexistují pač se připletly k papírům které mamka vyhodila no :( Brečím nad tím každou noc ale marne,už nic nenarobím,no...