Říjen 2008

Evanescence in green

27. října 2008 v 22:07 | Misha |  Evanescence =)
By mě fakt zajímalo co teďkom bude...každopádně tohle už nebude (sestavu myslím)

Foto sestavy Evanescence na turné

27. října 2008 v 22:04 | Misha |  ! Aktuálně !
z toho kytaristy jde docela strach jako:-D

Amy s jinýma celebritama

27. října 2008 v 21:45 | Misha |  Obrázky Amy Lee
Annual Grammy Awards 7.12.2006


Se slečnou Kelly

dokuď člověk neuvidí, neuvěří

Džééjmse vážně nemám ráda


Jáj bylo veselo s Justinem


No uplně gánc totálně zapadá ne?
No a s panem MCR Gerardem

Hurikán Katrina

27. října 2008 v 21:16 | Misha |  Různé zajímavosti
Tohle mi bylo posláno na mejla tak sem si řekla že se podělím. Jsou to fakt neuvěřitelné fotky... Ale solidně kruté...
Recenze na Sally's song

24. října 2008 v 22:10 ! Aktuálně !

Nightmare Revisited - recenze

TEXT: C.C. MORRIS
Interpret: Nightmare Revisited
Druh: Soundtrack
Nakladatelství: Walt Disney Records
Známka: 7/10
Celek:
S každoročně rostoucími právy na "The Nightmare Before Christmas" vydává Walt Disney Records zcela nové album coverů "Nightmare Revisited". Album uvádí unikátní nové nahrávky soundtracku k výstřednímu filmovému kultu "The Nightmare Before Christmas", přepracované různorodou skupinou umělců odlišných hudebních žánrů. Umělci jako Amy Lee z Evanescence, Korn, Rise Against, Shiny Toy Guns, Flyleaf, Polyphonic Spree a další. Pohráli si s těmito skvělými songy a ukázali nám, že je zde stále spousta nočních můr, které lze znovu navštívit ["there is still plenty of nightmare to revisit", pozn. překl. ;) ]
Písně:
"Overture", DeVotchKa - Zní to spíše jako skotská tancovačka, než jako otevírací skladba filmu o Halloweenu.
"This is Halloween", Marilyn Manson - Marilyn Manson je králem děsivosti a jeho pojetí tohohle songu je brilantní. Manson může být jediným ze všech interpretů, kdo by mohl vzít tenhle song a dát ho na své vlastní album.
"Jack's Lament", The All-American Rejects - AAR se rozjeli skvěle, ale toto je druh písně, která potřebuje vizuální podporu, aby držela pohromadě.
"Doctor Finkelstein/In the Forest", Amiina - Čistě instrumentální - dobré na to, dát si šlofíka.
"What's This?", Flyleaf - Asi můj nejoblíbenější song z filmu, kromě "This is Halloween". Verze od Flyleaf v provedení rockového songu v podstatě nefunguje správně, protože mu chybí původní atmosféra.
"Town Meeting Song", The Polyphonic Spree - The Polyphonic Spree ukazují, co by mohli udělat Pink Floyd, kdyby někdy dělali soundtrack k dětskému filmu. Zde je náznak, že by The Polyphonic Spree a Danny Elfman mohli pracovat společně a napsat album. Mohlo by být skvělé.
"Jack and Sally Montage", The Vitamin String Quartet - Další instrumentální mezihra
"Jack's Obsession", Sparklehorse - Nejprve jsem si říkal - kdo je ta holka, co tam zpívá ... ne, je to kluk. Velká chyba.
"Kidnap the Sandy Claws", Korn - Tenhle song je geniální. Neslyšel jsem Korny takhle se bavit už aspoň deset let.
"Making Christmas", Rise Against - Toto je úplný opak Kornovského kousku. Postrádá tu atmosféru a hravost. Rise Against nedělají Vánoce - dělají jen song od Rise Against bez toho, že by přemýšleli o nějakém celkovém nápadu.
"Nabbed", Yoshida Brothers - Kdo jsou tihle kluci? Neměl jsem tušení, dokud jsem si to nevyhledal. Chci všechna jejich alba. Jejich hudba je nádherná. Tohle je jediná instrumentální stopa, kterou jsem schopen poslouchat stále dokola.
"Oogie Boogie's Song", Rodrigo y Gabriela - Instrumentální track, který má opačný efekt.
"Sally's Song", Amy Lee - Existuje něco, co by Amy Lee nedokázala zazpívat? Amy Lee je kouzelná. Pokud bych byl Danny Elfman nebo Tim Burton, snažil bych se vymyslet, jak získat tento hlas pro své budoucí projekty.
"Christmas Eve Montage", Rjd2 - Hutné beaty. Techno/hip-hop má s tímto soundtrackem určité spojení.
"Poor Jack", Plain White T's - Stejně srandovní, jak to zní - opravdu to není víc, než barva získaná počtem coverů (bílá trička chytila barvu v pračce :)) -pozn. překl.)
"To the Rescue", Datarock - Tenhle techno track sem nesedí v žádném případě.
"Finale/Reprise", Shiny Toy Guns - Soundtrack k vašim nočním můrám. Je to příliš temné? Tak se to jen zdá.
"End Title", The Album Leaf - Další střela vedle.
Závěr: Jsou tam některé opravdu zajímavé a zábavné věci. Obvyklé předem podezřelé osoby jsou zde absolutně skvělé: podívejte se na Marilyn Manson, Korn a Amy Lee z Evanescence. Jsou tam velká překvapení jako Yoshida Brothers. Je neobvyklé, že si koupíte soundtrack a najdete tam umělce, který vás tak uchvátí, že chcete jít a okamžitě si koupit jejich alba, jak to dokázali Yoshida Brothers. Pokud jste fanouškem filmu jako já, stále pro vás toto album nemusí být absolutní nezbytností - nicméně čtyři nebo pět songů se jistě vyplatí stáhnout.


Sally's song live

24. října 2008 v 22:05 ! Aktuálně !
Amy vystoupila 13. října živě v americké show Jay Lena. S klavírem, harfou, novým účesem a velmi šťastným výrazem.

Pracuju a nemám čas na pracování...

22. října 2008 v 19:44 ! Aktuálně !
Achjo, asi se zhroutím, čeká mě veliká zkouška- budu tancovat před hoodně lidma...Jako děs a ta škola... :'( Uáááá no jinak momentální vzhled blogu je děs já vím..pracuju na novém..ale chvili velkou chvili možná ještě větší to potrvá tak se neděste děti...Mějte se pěkně :-)

Fotka Amy

22. října 2008 v 19:25 ! Aktuálně !
Já nevím prostě se mi hrozně líbí tak ji sem dám zvlášť
No ne?:-)

Amy s fanoušky

22. října 2008 v 19:20 | Misha |  Obrázky Amy Lee

Amy na solovou dráhu???

22. října 2008 v 19:12 ! Aktuálně !

"Všechno není tak špatné"

...aneb bude sólová deska?

Zpěvačka diskutovala se Spin.com o jejích bojích ve skupině, novou sólovou deskou, nahrávání filmů, a tak dále.

S Nightmare Revisited Amy Lee ukázala její první nový materiál od doby, co její kapela v roce 2006 vydala multiplatinový hit The Open Door. Přidal se k tomu odchod dvou členů Evanescence, Amyina stále rostoucí hudební samostatnost, a zpěvačka má co vysvětlovat.

Lee, která je zaneprázdněná psaním nového materiálu, mluvila se Spin.com o jejích neshodách s kytaristou Evanescence Johnem Le Comptem a bubeníkem Rocky Grayem, o psaní vlastního sólového alba, nahrávání filmů a Sally's songu, jejímu podílu na Nightmare Revisited, nové kolekci coverů k filmu Tima Burtona z roku 1993, The Nightmare Before Christmas.

O stavu Evanescence:
"Je to těžká situace, když nás v každé dramatické situaci naší skupiny někdo opouští. John
(Le Compt-kytara), Rocky (Gray-bicí) -- vydali jsme se každý někam jinam. Když se připojili ke skupině, Fallen bylo už vytvořeno a oni byli nadšení, že jsou částí něčeho tak velkého. Už od začátku byl jejich hudební styl od Evanescence velmi odlišný. Myslím, že postupně z toho byli otrávení a frustrovaní.Nestali se částí vytvářecího procesu a bylo to jako "Proč tohle vůbec děláme?". Jejich tvorba Evanescence nic nepřinášela a já věděla, co je pro skupinu nejlepší. Od té doby jsem pak s Johnem byla trochu v kontaktu a bylo to dobré. Velmi málo skupin je schopno pokračovat s jejími původními členy navždycky."


O nových písních a sólovém albu:
"Chci ukázat, že jsem víc než jen cvičený poník. Píšu sama doma a je to opravdu dobré. Ale fakt bych ráda dělala dál něco jiného. Nové songy jsou rozhodně odlišné. Cítím se dobře, že jsem zpátky u svých starých kořenů. Mají víc z mých lidových a Keltských vlivů než kdy předtím. A není to tak špatné -- není to nic, co bych chtěla kategorizovat jako Evanescence."

O nahrávání filmů:
"Mým velkým snem byl od začátku -- vedle Evanescence -- nahrát film a napsat pro něj hudbu. A měla jsem to definitivně v hlavě a zkoušela se spojit s pravými lidmi a správným projektem. Fakt se cítím dobře, jít do projektu většího než jsem sama a být tvůrce a ne nevyhnutelně jen herec."

O Nightmare Revisited:

"The Nightmare Before Christmas je mé číslo jedna, má největší vliv v kterékoli cestě. Když jsem byla malá, doslova jsem chtěla sedět v mé posteli a zpívat si Sally's song, nebo když jsem jela autem do školy. Nejlepší část okolo nahrávání songu byla,
že jsem neměla žádné omezení nebo kontrolu. Vybrala jsem si producenta, který byl mým přítelem a udělali jsme song tak, jak jsme chtěli společně. Nahrávali jsme ho před třemi měsíci v Fort Worthu v Texasu."


z evanescencewebsite.com 17.10.2008
překlad by Gianella

Povídka 1 -7. část

22. října 2008 v 19:11 Evanescence - Povídka
O týden později opustila Amy a malá Emma nemocnici a poprvé strávily jejich první noc zpátky v bytě. Ben uložil jemně Emmu do její postýlky a sledoval ji usínat pár chvil předtím, než se vrátil k Amy do obýváku. Sedl si na pohovku a začal číst svazek toho, co měly být legální dokumenty.

"Co je, Amy?"
"No, dobře, podívej, dost jsi mi pomohl s Emmou, myslím, že-teda pokud budeš chtít-...stal by ses legálně Emminým druhým rodičem?"

Ben stále vstřebával ta slova. Stát se Emminým druhým rodičem? Ben zbožňoval dítě i Amy. Už o tom předtím přemýšlel, ale nikdy se jí nezeptal...

"Samozřejmě. Budu nadšený, pokud se jím stanu."

Amy se usmála a postavila před něj papíry, Ben je okamžitě podepsal.

"Kdybys, no...kdybys změnil názor nebo něco, tak řekni a já se pod-"
"Proč bych měnil názor?"
"Já nevím, je to prostě..."
"Amy, tohle je rozhodnutí, které nikdy nezměním."

Amy se pousmála a Ben ji objal.

"Budu tu vždycky a postarám se o tebe i o Emmu. Slibuju, nikdy vám nikdo neublíží..."

Sally's song a show

18. října 2008 v 17:14 ! Aktuálně !

EvanescenceWebsite.com Exclusive: Sally's Song na dnešní show

TEXT: GIGI HUIZAR
Přišlo pondělní ráno a podle oblečení bylo jednoduché rozpoznat, kdo by zemřel pro Evanescence/Amy Lee/Nightmare Before Christmas - pokud na sobě někdo neměl tričko

Evanescence, měl mikinu Nightmare Before Christmas. Bohužel, aktuálně tu bylo méně než 10 lidí, co přišli, aby viděli Amy, a většina lidí odpodívala "Kdo to je?" a "Nevím, kdo to je," když jsme zmínili Amy Lee z Evanescence. Pravděpodobně to bylo proto, že v publiku byli převážně starší lidé. Jakmile mě pustili dovnitř, zahlédla jsem Joshe, procházejícího kolem hloučku lidí, kteří vyhráli tuhle soutěž. Než show začala a bylo připraveno pódium pro účinkující, získali jsme velmi příjemné tušení, jaká bude vizuální stránka Amyina vystoupení - objevilo se mnoho svícnů se zapálenými svíčkami, tmavofialových květin v černých vázách, sestava bubnů, harfa, klavír a syntezátor.
V každém případě bylo ovšem během celé show poznat, že Jay Leno je fanouškem Amyina hlasu - už od chvíle, kdy vstoupil na pódium a začal o ní hovořit, zatímco procházel podél jejího klavíru předtím, než se také objevila. Každý fanoušek Amy Lee byl extrémně znepokojen už od okamžiku, kdy skončila reklamní přestávka předcházející jejímu vystoupení. Lehce jste poznali, že Amyin oděv se váže k formální AMY LEE, tedy nikoli k Amy Lee z Evanescence - což pravděpodobně pomohlo publiku zaměřit se více na její hlas než na to, co má na sobě. Je jasné, že cokoli, co si na sebe Amy oblékne, na ní vypadá nádherně, a pro tento večer zvolila stříbrné hedvábné šaty a hnědé boty. A její vlasy byly prostě dokonalé - malá červená peříčka vetknutá do jejích vlasů byla trošku zvláštní, vyvedla někeré fanoušky z míry a někteří začali rozvíjet myšlenku, že si vystříhala část vlasů nebo si je obarvila, ale nakonec šlo jen o takový malý krásný "dotek Amy" na jejím dlouhém copu.
Vystoupení bylo dechberoucí a bylo to úplně poprvé, co ji někteří z těch šťastnějších fanoušků mohli vidět hrát na harfu. Bylo úžasné sledovat její přechod z role sebevědomé klavíristky do role odhodlané harfistky na konci. I přesto, že byla trochu nervózní, zvládla všechny party a na závěr se přesvědčivě usmála. "Bylo těžké hrát na struny," říká, "byla jsem opravdu nervózní, takže se mi třásly ruce."
Byla velmi milá a příjemná a pozitivně reagovala, jakmile jsem zmínila Evanescence Website. Poté jsem se zeptala Tima, zda byl také nervózní. "Jo, trochu," odpověděl. "Přeskočil jsem jeden takt a trochu jsem to podělal." Řekla jsem Amy, že píšu recenzi pro italský web a ona se mě tedy zeptala, co tam napíšu. "No, napíšu, že to bylo dokonalé," odpověděla jsem. Rozesmála se a začala vtipkovat: "Jasně, to mi teď říkáš schválně!" :)

Vyfotila jsem se s Amy a pak i s Timem a podle Tima toto omlouvá veškeré jeho další fotky, protože údajně vždycky vypadá vtipně. Podepsali mi nějaké věci a já jsem Amy vyprávěla o jejích největších fanoušcích, kteří urazili dlouhou cestu jen proto, aby ji viděli, a ona mile řekla, že by je nejradši potkala úplně všechny. Což tak trochu naznačilo, že to možná udělá. Čekala jsem, až bude možnost udělat lepší fotky, protože v Amyině autě to dost skákalo. Tim si ovšem zřejmě myslel, že ho tam nechceme, protože zůstal v autě. Poté, co jsme řekli, že ho chceme taky, pro něj Josh šel. Všichni byli velmi milí a ochotní, ať už jsme po nich chtěli podpis nebo se s nimi vyfotit - rozhodně to dokazuje, že Amy stojí nohama na zemi i přes svůj úspěch a také, že se stále zajímá o nás - své fanoušky.
Děkuji Evanescence Website za zprostředkování tohoto výjimečného setkání.

Zdroj: http://evanescencewebsite.com
14.10.2008
překlad: © by Rionka

Amy Timu Burtonovi

18. října 2008 v 17:11 ! Aktuálně !

Zpěvačka Evanescence zazpívá Timu Burtonovi

TEXT: PETRA HUBÁČKOVÁ
Amy Lee, zpěvačka americké alternativní formace Evanescence, zapěje na zahajovacím večírku Tima Burtona a jeho filmu "Ukradené Vánoce". Návštěvníky vyprodané akce potěší svou verzí skladby "Sally's Song", která ve zmiňovaném snímku zazněla.
Slavnost se má konat 17. října v Disney Digital 3-D v Hollywoodu a začátek je naplánovaný na sedmou hodinu večerní. Frontwoman Evanescence (MySpace.com) tutéž píseň zazpívá již o pár dní dříve, a sice 13. října v pořadu "The Tonight Show With Jay Leno" NBC-TV. Zpěvačka se netají tím, že se filmovým soundtrackem ráda nechá unést a sama že by někdy chtěla i komponování hudby k filmu zkusit.
Melodie písně pochází z nedávno vydané kolekce "Nightmare Revisited", která obsahuje všechny skladby z výše uvedeného snímku. Jsou však přepracované a rolí interpretů se ujaly skupiny jako Korn, Rise Against, Flyleaf nebo zpěvák Marilyn Manson.

Zdroj: http://musicserver.cz/, 14.10.2008

Obrázky

14. října 2008 v 19:02 | Misha |  Obrázky Amy Lee
Něco nové něco staré... =)

moc hezká tady =)
smááájl =D

All Of Me

14. října 2008 v 18:50 Evanescence - Povídka
Tak jsem našla další povídku =) Je moc hezká a doporučuju =)

Seděla jsem v zákulisí, po tom, co mi Beth odlíčila make-up. Byla jsem tak zabraná do své práce, že jsem si nevšimla, že už dlouhou chvíli Ben stojí ve dveřích a sleduje mě.

"Hej! Víš, jak jsem se lekla?!" zvolala jsem.

"Promiň Ames. Miluju, když kreslíš." odpověděl Ben.

"Díky." řekla jsem celá šťastná.

Po krátkém a docela příjemném tichu se Ben zeptal; "Můžeš vůbec uvěřit tomu, jak slavnou se tahle skupina může stát? Mám v úmyslu jet na turné s nejlepšími kapelami současnosti!"

"Já vím. Jsem suprově nadšená, kvůli tomu co se skupině stalo. Všechny naše sny se staly skutečností!" vykřikla jsem.

"Amy, chtěl jsem ti něco říct, ale nemohl jsem."

"A co?" zeptala jsem se zvědavě.

"Dobře, já ... "

"Hej lidi, co je s váma?" Beth vešla do šatny.

"Nic, Ben mi jen chtěl něco říct."

"Ne, už odcházím. Řeknu ti to později." Ben udělal, co řekl a odešel.

"Ten byl ale divnej." řekla Beth

"Jo, to byl. Hm, dobře. Tak jak si mám večer udělat vlasy?"

Poté, co koncert v Target Center v Minneapolisu skončil, rozhodla jsem se odpočinout si v hotelovém pokoji a načerpat tolik potřebnou energii. Byla jsem tak utahaná a navíc ráno jsme měli na Floridě další koncert.

Zatímco Beth mi dodělala nový účes, přišel Ben a rozhodl se poslouchat rozhovor mezi Beth a mnou. Já jsem jen držela svoje vlasy. Když byla Beth hotová, rozdělili jsme se a já jsem šla připravit abych vyšla na jeviště. Když jsme hráli My Immortal, já jsem vypadal Ben divně, a když se při posledním "But you still have, all of me, " se otočil zpátky ke mně, s tak intenzivním pohledem a slzami v očích, že jsem se musela odvrátit. Poté co koncert skončil, jsem šla do šatny a ptala se na Bena, ale nikdo ho neviděl. Rozhodla jsem se zjistit kde je a co skrývá."Tak, co to znamenalo?" ptala jsem se.

"Já nevím."

"Ale zíral jsi na mě s takovou intenzitou a slzami v očích. Jsem úplně udivená. Mně to přece můžeš říct, Bene."

"Dobře, " řekl a zavřel dveře "Mám pocit, že jsem ti neřekl všechna má tajemství. Tohle je to poslední..."

Sklonil se a políbil mě.

"Whoa, Bene!"

"Já vím, držel jsem všechno v tajnosti po tak dlouhou dobu, ale už nemůžu..."

"Bene, omlouvám se , ale- to nemůžeme. Máme skupinu ,musíš na to myslet a navíc jsi pro mě něco jako můj bratr. Nemohu porušit vztahy, které máme."

Díval se na mě s takovou bolestí očích, že jsem chtěla křičet.

"Rozumím, Ames. Promiň, ale vždy vidím, že jsi jen moje. Musím odejít."

A odešel.

Cítila jsem se jako hrozná mrcha a do klína se mi valily proudy slz. Já slyším klapnutí dveří.

John.

"Amy! Jsi ok?"

"Ano, já jen ... Jsem mrcha."odpověděla jsem.

"Ne, to ne."

"Díky Johne."
O několik týdnů později jsme se rozhodli, že zkusíme risknout Colorado. Budeme tam společně s Cold, Staind a Seether. Před jedním koncertem, když jsme byli na tour, jsem se šla připravit do šatny a do někoho jsem narazila.Hnědé oči -ó můj bože- Shaun Morgan ze Seether!

"Pozor , krásko!" zvolal Shaun.

"Promiň, omlouvám se."

"To je v pořádku. Ono se nestane každej den vrazit do Amy Lee."

"No jo."

"Tak , kam tak pospícháš?

"Víš, že jsi tu jediný, kdo tady ještě nikoho nesbalil? Co kdybychom to zkusili spolu?"

"Hm...naprostý souhlas!"

"Jasně." řekla jsem. A on mě vzal za ruku.

Skoro jsem roztála, když jsem viděla jeho úsměv a jak drží mou ruku. Srdce mi pulzovalo v hrudníku. Zajímalo by mě, jestli to Shaun slyší... Byla jsem překvapená, když jsem zjistila, že nejdeme do davu k pódiu. On mě vzal ke straně pódia , kde nikdo nebyl a dění jsme sledovali odtud. Během mojí oblíbené písničky od Staind - "Epiphany", mě Shaun vyzval k tanci.


"Cítím mezi námi odolné spojení. " říká, jak pomalu tančíme..

"Taky si myslím." odpovím, protože mé srdce tluče jako o závod.

Shaun začne mi zpívat do ucha.

"So I speak to you in riddles, 'cause my words get in my way, I smoke the whole thing to my head, and feel it wash away, 'cause I can't take anymore of this, I wanna come apart, or dig myself a little hole, inside your precious heart..."


Láskyplně se dívá na moje rty. Já se koukám na něj, čerstvé povzbuzení v mém srdci, a dáme si dlouhý, vášnivý polibek. Položím si hlavu na jeho rameno. A v koutku oka vidím Bena, jak se na mě utrápeně dívá. Otočil se a odešel pryč . Cítila jsem se trochu vylekaná a smutná, tak jsem se zeptala Shauna jestli se mnou půjde do hotelu. Tak jsme šli a přitom si povídali. Dostaneme se tam a Shaun mě následuje do mého pokoje.

"Bože, já jsem tak unavená." Já zívnu a spadnu na postel. Shaun se na mně usměje , lehne si vedle mně a zažijeme vášnivou, krásnou noc.Nazítří se Beth chovala jako vždycky i když věděla co se stalo.


"Ó můj bože, Beth! Myslím si, že toto je jasná věc! On byl ke mně tak sladký a jemný."

"Je na tebe hezký pohled. Jsem za tebe šťastná Amy."

"Ahoj,kočky!" Shaun volá ze dveří. Usmála jsem se, objala ho a dala mu polibek.

"Amy, tvůj make-up!" křičí Beth.
Shaun měl ještě dalšá dva měsíce turné a pak přijel za námi do Evropy . Zatímco byl ve Španělsku, my jsme nahrávali videoklip na song My immortal. Všichni byli veselí, ale Ben mi připadal trochu smutný. Pak jsme odjeli do Německa, kde jsem dostala streptokoka. Shaun byl naštěstí u mě skoro každý den, když jsem byla nemocná. Jednoho dne kdy jsem marodila, jsem našla všechny lidi: Johna,Rockyho, Willa a Shauna u mé postele.

"Amy máme špatné zprávy." začal John. "Dostali jsme telefon z nahrávacího studia, že Ben odstoupil od smlouvy."

,,Jo a řekl,že ti máme dát tohle." pohlédla jsem na bílou obálku nadepsanou Benovým písmem.

,,Cože? Bene, ach Bene!" Nemůžu to pochopit. Proč to udělal?Proč?

,,No, my už budeme muset jít." řekne Shaun a políbí mně na čelo. ,,Zatím ahoj." řeknou a zdrceně vyjdou z pokoje.

Otevřu dopis a dám se do čtení.

Amy,
tak jsem pryč. Určitě víš proč. Nemohu tě vidět. Jsi se Shaunem šťastná a já jsem za tebe taky šťastný, ale mé srdce bolí. Miluji tě tak moc ,že tě s ním nemohu vidět. Miluji tě a vždy budu. Ale nemůžeme spolu být. Miluji tě. Pamatuj si to.

S láskou

Ben

"Můj Bene! " řekla jsem, když mi slzy smáčely celý obličej.

"Co se stalo miláčku?"

"Shaune, musím ti něco říct... "

"Co, Ames? Mùžeš mi říct všechno."

"Dobře... Ben mi řekl...Bylo to asi měsíc předtím, než jsme se my dva setkali,no...Řekl,že mě miluje
a políbil mě." zvolala jsem skrz vzlykání.

"Ó můj bože... Dobře,takže...Taky ho miluješ?"

"Ano, ale ne tak, jak by chtěl."

"Dobře a co se chystáš udělat?" zeptal se.

"Nevím, jsem celá zmatená a smutná..."

"Mám odejít?"

"Podrž mě, Shaune."

Křičela jsem ze spaní a když jsem se probudila, Shaun už tam nebyl.Cítila jsem se tak popletená... Já... nevěděla jsem co dělat Náhle mě další myšlenka probodla jako ledový nůž; co se skupinou?!' Křičela jsem znovu,ale hluboko uvnitř. Věděla jsem, že teď jsem křičela pro něho, pro jeho přátelství a společnost. Pak jsem začala myslet na naše písně a texty které jsme spolu psali a proklínala jsem sama sebe.

And If I Bleed, I Bleed
Knowing you don't care
And if I sleep, just to dream of you
I wake without you there!
Isn't something missing?
Isn't someone missing me?...
(A jak začnu krvácet, tak vykrvácím
a budu vědět, že tě to nezajímá
a až budu spát, budu snít jenom o tobě
ale budit se budu bez tebe!
Nechybí ti něco?
Nechybím někomu?)

Vzbudila jsem se celá zpocená. Měla jsem sen o Benovi, že ho kvůli mně někdo zabil. Našli jsme nového kytaristu, Terryho...Je dobrý. Ale mně do toho nic není. Starám se jen o svého bývalého nejlepšího přítele.

"Amy! Co se stalo?" " ptá se Shaun.

"Nic. Jen špatný sen."

"O čem byl ten sen?"

,,Nic, jen se mi zdálo, že padám," odpověděla jsem se špatným pocitem ze lhaní.

,,Dobře, jsi v pořádku?"

" Jen jestli sbalíte vaše zbraně kolem mě, sire." řekla jsem,abych ho ujistila, že jsem v pořádku, i když vím, že nejsem.

,,To můžu udělat." usmál se Shaun.

Pokračovala jsem v přemýšlení o Benovi. Ještě jsem ho mohla slyšet. Ještě jsem ho mohla cítit.
Zbývající koncert se dařil do té doby, než byl čas zpívat My immortal. Pokaždé jsem se cítila tak ztracená, když jsem to zpívala, protože mi to připomínalo, jak jsme s Benem skládali hudbu. Byla jsem hrozně deprimovaná a pokoušela se vyhnout každému člověku."Amy!" otočila jsem se a viděla Willa,Rockyho,Terryho a Johna jak jdou ke mně.

"Amy! Jsi v pořádku?" ptal se John.

"Vadí ti něco?" zeptal se Rocky.

"Ne, všechno je v pohodě."

Věděla jsem,že mi nevěří. Oni to ví moc dobře. Ví, že jim lžu.

"Amy, nechceš nám říct, co se stalo?" zastal se mě John.

"Necítím se dobře. Chci jít do postele."

"Amy, prosím, řekni nám to."prosil Rocky.

Otočila jsem se.

"Postrádám Bena. Postrádám cestu, kterou mě vedl. Chybí mi čas, kdy byl u mě. Postrádám jeho žerty, jeho vůni, způsob, jakým jsme mohli mluvit hodiny a hodiny jen my dva, jeho hlas, jeho kytarové riffy..." křičela jsem a padla na zem v slzách.

,,Nevím, jak dlouho bude trvat, než zapomenu..."

" Moc mě to mrzí, Amy."

"Nemůžu to překonat! Mám obrovskou díru v srdci." jen pak, já jsem zpozoroval Shaun držící se za dveře. Měl v rukou růže. Byl tam celou dobu? Slyšel to?

"Shaune?" téměř jsem šeptala.

"Mohu s Amy mluvit sám?" zeptal se ostatních.

"Jo, samozřejmě." řekl Terry.

"Amy, pokud něco budeš potřebovat, zavolej."


"Amy, poslouchej sama sebe...Vím,že je to kvůli mně. Udělej, co musíš."

"Co tím myslíš,Shaune?"zeptala sem se popletená.

"Amy, nepopírej to. Každý člověk viděl... Dívat se na tebe, to je...vždyť ty trpíš. Miluješ ho víc,než si dovedeš představit"

"Shaune... " pokoušela jsem se ho utišit, ale nemohla jsem. Jeho slova byla pravdivá.

"Miluješ ho víc, než bys kdy milovala mě, a já to respektuji, Amy. Miluji tě, opravdu, a chci, abys byla šť�astná... nahlédni do svého nitra a uvědomíš si, jak moc ho miluješ. Vrať pro něj a buď š�ťastná.Nechci abys měla noční můry, protože já mu bráním aby se vrátil. Přiveď ho." řekl Shaun, objímající mě a líbající mé čelo. "Já odejdu, Ames. A ty neváhej." a odešel.

Co jsem to udělala? Co bude následovat?! Dva nejlepší lidé mého života jsou pryč! Co ještě ztratím?? Skupinu? Má mysl je tak ztěžklá... Co mám dělat? Myšlenky zdolaly rozum a já si nejasně pamatuji pád do hluboké temnoty. Slyšela jsem nejasně, jak John volá sanitku. Ačkoli jsem ještě mohla vidět - Bena v mé hlavě.

I've spent so much time
I walk by statues
Never even made one chip
But if I could leave a mark
On the monument of the heart
I just might lay myself down
For a little more than I had

The last day
The last day
The last day

Wait a time
To spare these lies we tell ourselves
These days have come and gone
But this time is sweeter than honey


(Strávila jsem tolik času házením kamínků do tvého okna...
ale nikdy jsem nezaklepala na hlavní dveře.
Chodím kolem soch a nevytvořila jsem ani střípek
Ale pokud bych mohla opustit cíl v monumentu srdce,
Jen bych si mohla na chvíli lehnout
A hned by přišel můj poslední den
Počkej na čas, kdy se obejdeme bez těch lží,
které tvrdíme sami sobě
Ty dny měly přijít a odejít...
Ale tenhle čas je sladší než med)"Amy? Amy, drahoušku! Spíš?" otevřela jsem oči a zjistila jsem, že písnička se mi nezdála. Někdo ji opravdu zpíval.

"Já snad sním!"

"Amy... Amy, miláčku. Jsi v pořádku?

"Bene... opravdu jsi to ty?" " zeptala jsem se překvapeně.

"Ano, Ames. To jsem já, Ben."

"Bože, Bene! " křičela jsem a propukla v pláč.

"To je v pořádku miláčku, jsem tady."

"Jak ses dozvěděl, že jsem tady?" zeptala jsem se.

Váhal. ,,Shaun mi zavolal."

"Cože??Jak tě našel?"

"Vždycky věděl, kde jsem byl."

"Co? " zeptala jsem se nevěřícně.
"Dobře, jo, no...já jsem mu řekl , že se chystám odejít, " znova zaváhal. "Řekl, že to byla nejlepší věc , kterou jsem udělal."

"Ale proč?"

"Nevím, Ames. Měla by sis odpočinout."

"Ne, Bene. Nezavřu oči. Zase odejdeš."

"Ne, Amy, ne. Už tě nikdy neopustím."

"To jsi minule slíbil taky." řekla jsem jako malé dítě.

"Amy, víš jak těžký to je milovat někoho a vidět ho s jinou osobou?!"

"Mě se ptáš jaký to je?"zašeptala jsem a viděla překvapení v jeho tváři.

Usmíval se a zlehka mně políbil na rty. Dnes večer byla první noc, kdy jsem zase byla šťastná. Žádná noční můra nevstoupila do mých snů, protože mám svého rytíře ve svítících obrnených jednotkách, Bena, vedle mne.


Autor anglické povídky: Michelle
Překlad: <*eternal~immortality*>

zdroj: http://tribitenkaa.sblog.cz/

Achjo...škola

14. října 2008 v 18:45 ! Aktuálně !
Vážně se moc omlouvám, že tady nic nepřibývá, ale mám nehorázné fofry ve škole a absolutně na nic nemám čas, dokonce ani na mou milovanou hudbu a zkoušení s kámoškou. A víkendy jsou taky narvané k prasknutí. Je to děs, pokud nejste Ajnštajni, nechoďte na gympl =D Ne samozřejmě jakmile si něco najdu tak tady toho přibyde. =) Misha